Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:27 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:27

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:133 59 24 21 11 5 5 6 2
- voturi pentru (DA):47 - 24 21 - - - - 2
- voturi împotrivă (NU):79 59 - - 11 5 - 4 -
- abțineri:7 - - - - - 5 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Benkő Erika UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Bodea Marius PNL DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
33. Cosma Lavinia-Corina USR DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dehelean Silviu USR DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dobrovie Matei-Adrian - DA
42. Drulă Cătălin USR DA
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD NU
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR NU
47. Farago Petru UDMR NU
48. Florea Damian PSD NU
49. Furic Iarco Minoritati NU
50. Gavrilă Camelia PSD NU
51. Găină Mihăiță PSD NU
52. Georgescu Nicolae PSD NU
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
54. Gheorghiu Bogdan PNL DA
55. Gherman Dumitru PSD NU
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
57. Hărătău Elena PSD NU
58. Iancu Marius-Ionel PSD NU
59. Ion Stelian-Cristian USR DA
60. Ioniță Antoneta PNL DA
61. Iordache Florin PSD NU
62. Itu Cornel PSD NU
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE NU
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Lupescu Dumitru USR DA
68. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
71. Mînzatu Roxana PSD NU
72. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
73. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
75. Neagu Nicolae PNL DA
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
78. Nicolicea Eugen PSD NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Niță Nicu PSD NU
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Olar Corneliu PNL DA
84. Oprea Dumitru PNL DA
85. Oteșanu Daniela PSD NU
86. Palăr Ionel PNL DA
87. Pambuccian Varujan Minoritati NU
88. Pană Adriana-Doina PSD NU
89. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
90. Păle Dănuț PSD NU
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Pop Tudor Rareș USR DA
94. Popa Mihai Valentin PSD NU
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
96. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
97. Presură Alexandra PSD NU
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR DA
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
103. Roman Ioan Sorin PSD NU
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
106. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
107. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
108. Simonis Alfred - Robert PSD NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Solomon Adrian PSD NU
111. Stancu Florinel PSD NU
112. Stativă Irinel Ioan PSD NU
113. Stănescu Alexandru PSD NU
114. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
115. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
116. Șarapatin Elvira PSD NU
117. Șișcu George PNL DA
118. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
119. Teiș Alina PSD NU
120. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
121. Toma Ilie PSD NU
122. Tomac Eugen PMP Abținere
123. Turcan Raluca PNL DA
124. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
125. Vasile Daniel Minoritati NU
126. Vass Levente UDMR NU
127. Velcea Nicolae PSD NU
128. Vișan George-Gabriel PSD NU
129. Vîrză Mihăiță PSD NU
130. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
131. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
132. Zainea Cornel USR DA
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 20:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro