Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:28 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:28

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:140 62 26 21 12 5 6 6 2
- voturi pentru (DA):53 - 26 21 - - 1 3 2
- voturi împotrivă (NU):80 62 - - 12 5 - 1 -
- abțineri:7 - - - - - 5 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Benkő Erika UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
34. Cosma Lavinia-Corina USR DA
35. Csép Éva-Andrea UDMR NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Dobrovie Matei-Adrian - DA
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR NU
48. Farago Petru UDMR NU
49. Florea Damian PSD NU
50. Furic Iarco Minoritati DA
51. Gavrilă Camelia PSD NU
52. Găină Mihăiță PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghiu Bogdan PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD NU
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
58. Hărătău Elena PSD NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD NU
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Itu Cornel PSD NU
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Lovin Dumitru ALDE NU
67. Lungu Tudorița PNL DA
68. Lupașcu Costel PSD NU
69. Lupescu Dumitru USR DA
70. Macovei Silviu Nicu PSD NU
71. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
72. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
74. Mînzatu Roxana PSD NU
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
78. Neagu Nicolae PNL DA
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
81. Nicolicea Eugen PSD NU
82. Nistor Laurențiu PSD NU
83. Niță Mihai ALDE NU
84. Niță Nicu PSD NU
85. Nosa Iuliu PSD NU
86. Olar Corneliu PNL DA
87. Oprea Dumitru PNL DA
88. Oteșanu Daniela PSD NU
89. Palăr Ionel PNL DA
90. Pambuccian Varujan Minoritati DA
91. Pană Adriana-Doina PSD NU
92. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
93. Păle Dănuț PSD NU
94. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
95. Pop Georgian PSD NU
96. Pop Tudor Rareș USR DA
97. Popa Mihai Valentin PSD NU
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
99. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
100. Popescu Pavel PNL DA
101. Presură Alexandra PSD NU
102. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
103. Prună Cristina-Mădălina USR DA
104. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
105. Răduț Violeta PSD NU
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
107. Roman Ioan Sorin PSD NU
108. Romanescu Cristinel PNL DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
110. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
111. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
112. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
113. Simionca Ionuț PMP Abținere
114. Simonis Alfred - Robert PSD NU
115. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
116. Solomon Adrian PSD NU
117. Stancu Florinel PSD NU
118. Stativă Irinel Ioan PSD NU
119. Stănescu Alexandru PSD NU
120. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
121. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
122. Șarapatin Elvira PSD NU
123. Șișcu George PNL DA
124. Șotcan Theodora PSD NU
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
126. Teiș Alina PSD NU
127. Toma Ilie PSD NU
128. Tomac Eugen PMP Abținere
129. Turcan Raluca PNL DA
130. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
131. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
132. Vasile Daniel Minoritati NU
133. Vass Levente UDMR NU
134. Velcea Nicolae PSD NU
135. Vișan George-Gabriel PSD NU
136. Vîrză Mihăiță PSD NU
137. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
139. Zainea Cornel USR DA
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 7:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro