Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:30 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:30

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 58 27 22 9 5 4 7 3
- voturi pentru (DA):52 - 27 22 - - - - 3
- voturi împotrivă (NU):77 58 - - 9 5 - 5 -
- abțineri:6 - - - - - 4 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Benedek Zacharie UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Benkő Erika UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP Abținere
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
34. Cosma Lavinia-Corina USR DA
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dehelean Silviu USR DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dobrovie Matei-Adrian - DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR NU
48. Farago Petru UDMR NU
49. Florea Damian PSD NU
50. Furic Iarco Minoritati NU
51. Gavrilă Camelia PSD NU
52. Găină Mihăiță PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghiu Bogdan PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD NU
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
58. Hărătău Elena PSD NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD NU
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Itu Cornel PSD NU
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Lovin Dumitru ALDE NU
67. Lungu Tudorița PNL DA
68. Lupașcu Costel PSD NU
69. Lupescu Dumitru USR DA
70. Macovei Silviu Nicu PSD NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
73. Mînzatu Roxana PSD NU
74. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
75. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
76. Neagu Nicolae PNL DA
77. Neață Eugen PSD NU
78. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
79. Niță Mihai ALDE NU
80. Niță Nicu PSD NU
81. Nosa Iuliu PSD NU
82. Olar Corneliu PNL DA
83. Oprea Dumitru PNL DA
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Palăr Ionel PNL DA
86. Pambuccian Varujan Minoritati NU
87. Pană Adriana-Doina PSD NU
88. Păle Dănuț PSD NU
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
90. Pop Georgian PSD NU
91. Pop Tudor Rareș USR DA
92. Popa Mihai Valentin PSD NU
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
94. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
95. Popescu Pavel PNL DA
96. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
97. Presură Alexandra PSD NU
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR DA
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
103. Roman Ioan Sorin PSD NU
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
106. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
107. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
108. Simionca Ionuț PMP Abținere
109. Simonis Alfred - Robert PSD NU
110. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
111. Solomon Adrian PSD NU
112. Stancu Florinel PSD NU
113. Stativă Irinel Ioan PSD NU
114. Stănescu Alexandru PSD NU
115. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
116. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
117. Șarapatin Elvira PSD NU
118. Șișcu George PNL DA
119. Șotcan Theodora PSD NU
120. Ștefan Ion PNL DA
121. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
122. Teiș Alina PSD NU
123. Toma Ilie PSD NU
124. Tomac Eugen PMP Abținere
125. Turcan Raluca PNL DA
126. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
127. Vasile Daniel Minoritati NU
128. Vass Levente UDMR NU
129. Velcea Nicolae PSD NU
130. Vișan George-Gabriel PSD NU
131. Vîrză Mihăiță PSD NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
133. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
134. Zainea Cornel USR DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 9:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro