Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 18:10 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 18:10

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: PL-x 542/2018 - Amendament respins 119 - Art. V
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:122 58 18 19 12 5 1 5 4
- voturi pentru (DA):53 - 18 19 12 - - - 4
- voturi împotrivă (NU):64 58 - - - 5 - 1 -
- abțineri:5 - - - - - 1 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Bontea Vlad PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Burciu Cristina PSD NU
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Cîtea Vasile PSD NU
27. Cocoș Vasile PSD NU
28. Cosma Lavinia-Corina USR DA
29. Csép Éva-Andrea UDMR DA
30. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
31. Cupă Ion ALDE NU
32. Dehelean Silviu USR DA
33. Dobre Victor Paul PNL DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
35. Dobrovie Matei-Adrian - DA
36. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
37. Drulă Cătălin USR DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
39. Dunava Costel Neculai PSD NU
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Farago Petru UDMR DA
43. Florea Damian PSD NU
44. Florea Oana-Consuela PSD NU
45. Gavrilă Camelia PSD NU
46. Găină Mihăiță PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
51. Halici Nicușor PSD NU
52. Hărătău Elena PSD NU
53. Iancu Marius-Ionel PSD NU
54. Ion Stelian-Cristian USR DA
55. Ioniță Antoneta PNL DA
56. Iordache Florin PSD NU
57. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
58. Korodi Attila UDMR DA
59. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Lovin Dumitru ALDE NU
62. Lungu Tudorița PNL DA
63. Lupașcu Costel PSD NU
64. Lupescu Dumitru USR DA
65. Macovei Silviu Nicu PSD NU
66. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
68. Mînzatu Roxana PSD NU
69. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
70. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
71. Neagu Nicolae PNL DA
72. Neață Eugen PSD NU
73. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
74. Nicolicea Eugen PSD NU
75. Niță Mihai ALDE NU
76. Niță Nicu PSD NU
77. Oprea Dumitru PNL DA
78. Oteșanu Daniela PSD NU
79. Palăr Ionel PNL DA
80. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
81. Pană Adriana-Doina PSD NU
82. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
83. Păle Dănuț PSD NU
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
85. Pop Georgian PSD NU
86. Pop Tudor Rareș USR DA
87. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
88. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
89. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
90. Presură Alexandra PSD NU
91. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
92. Prună Cristina-Mădălina USR DA
93. Răduț Violeta PSD NU
94. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
95. Roman Ioan Sorin PSD NU
96. Romanescu Cristinel PNL DA
97. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
98. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
99. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
100. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
101. Simonis Alfred - Robert PSD NU
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
103. Solomon Adrian PSD NU
104. Stancu Florinel PSD NU
105. Stativă Irinel Ioan PSD NU
106. Stănescu Alexandru PSD NU
107. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
108. Șarapatin Elvira PSD NU
109. Șotcan Theodora PSD NU
110. Ștefan Corneliu PSD NU
111. Teiș Alina PSD NU
112. Toma Ilie PSD NU
113. Turcan Raluca PNL DA
114. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
115. Vasile Daniel Minoritati NU
116. Velcea Nicolae PSD NU
117. Vișan George-Gabriel PSD NU
118. Vîrză Mihăiță PSD NU
119. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
120. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
121. Zainea Cornel USR DA
122. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 16:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro