Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 16:20 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 16:20

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: PL-x 542/2018 - Amendamentele admise de la 1 la 10
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:148 72 33 18 2 5 6 9 3
- voturi pentru (DA):85 72 - - 2 5 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):59 - 33 18 - - 5 1 2
- abțineri:4 - - - - - 1 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR NU
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP Abținere
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bodea Marius PNL NU
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR NU
22. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Cherecheș Viorica PNL NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP NU
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Cupșa Ioan PNL NU
38. Dehelean Silviu USR NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL NU
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Drulă Cătălin USR NU
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
49. Furic Iarco Minoritati DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Găină Mihăiță PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Tinel PNL NU
55. Gheorghiu Bogdan PNL NU
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL NU
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
59. Hărătău Elena PSD DA
60. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
61. Huncă Mihaela - Abținere
62. Iancu Marius-Ionel PSD DA
63. Ion Stelian-Cristian USR NU
64. Ioniță Antoneta PNL NU
65. Itu Cornel PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Longher Victoria Minoritati DA
69. Lungu Tudorița PNL NU
70. Lupașcu Costel PSD DA
71. Macovei Silviu Nicu PSD DA
72. Manole Petre-Florin PSD DA
73. Mareș Mara PNL NU
74. Mînzatu Roxana PSD DA
75. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
76. Movilă Petru PMP NU
77. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
78. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
79. Neagu Nicolae PNL NU
80. Neață Eugen PSD DA
81. Niță Mihai ALDE DA
82. Niță Nicu PSD DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Olar Corneliu PNL NU
85. Olteanu Daniel ALDE DA
86. Oros Nechita-Adrian PNL NU
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Pambuccian Varujan Minoritati DA
89. Pană Adriana-Doina PSD DA
90. Pașcan Emil-Marius PMP NU
91. Păle Dănuț PSD DA
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
94. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
95. Pop Andrei PSD DA
96. Pop Georgian PSD DA
97. Pop Tudor Rareș USR NU
98. Popa Florin PSD DA
99. Popa Mihai Valentin PSD DA
100. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
101. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
102. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
103. Preda Cezar-Florin PNL NU
104. Presură Alexandra PSD DA
105. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
106. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
107. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
108. Răduț Violeta PSD DA
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
110. Romanescu Cristinel PNL NU
111. Roșca Lucreția PSD DA
112. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
113. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
114. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
115. Simionca Ionuț PMP NU
116. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
117. Solomon Adrian PSD DA
118. Stan Viorel PSD DA
119. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
120. Stancu Florinel PSD DA
121. Stănescu Alexandru PSD DA
122. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
123. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
124. Șarapatin Elvira PSD DA
125. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
126. Șișcu George PNL NU
127. Șotcan Theodora PSD DA
128. Ștefan Corneliu PSD DA
129. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
130. Teiș Alina PSD DA
131. Terea Ioan PSD DA
132. Tîlvăr Angel PSD DA
133. Toma Ilie PSD DA
134. Tripa Florin-Dan PSD DA
135. Tudor Beatrice PSD DA
136. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
137. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
138. Varga Vasile PNL NU
139. Vasile Daniel Minoritati DA
140. Velcea Nicolae PSD DA
141. Vișan George-Gabriel PSD DA
142. Vîlceanu Dan PNL NU
143. Vîrză Mihăiță PSD DA
144. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
146. Zainea Cornel USR NU
147. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 14:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro