Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 16:21 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 16:21

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: PL-x 542/2018 - Amendamentele admise de la 11 la 20
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:150 73 35 18 2 6 5 9 2
- voturi pentru (DA):86 72 - - 2 6 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):61 - 35 18 - - 5 1 2
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bodea Marius PNL NU
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calista Mara-Daniela PNL NU
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Cherecheș Viorica PNL NU
28. Ciuhodaru Tudor PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP NU
33. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dehelean Silviu USR NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD DA
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
48. Furic Iarco Minoritati DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
50. Gavrilă Camelia PSD DA
51. Găină Mihăiță PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghe Tinel PNL NU
54. Gheorghiu Bogdan PNL NU
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Ghilea Găvrilă PNL NU
57. Giugea Nicolae PNL NU
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
59. Hărătău Elena PSD DA
60. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
61. Iancu Marius-Ionel PSD DA
62. Ion Stelian-Cristian USR NU
63. Ioniță Antoneta PNL NU
64. Itu Cornel PSD DA
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
66. Lazăr Sorin PSD DA
67. Longher Victoria Minoritati DA
68. Lovin Dumitru ALDE DA
69. Lungu Tudorița PNL NU
70. Lupașcu Costel PSD DA
71. Macovei Silviu Nicu PSD DA
72. Manole Petre-Florin PSD DA
73. Mareș Mara PNL NU
74. Mînzatu Roxana PSD DA
75. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
76. Movilă Petru PMP NU
77. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
78. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
79. Neagu Nicolae PNL NU
80. Neață Eugen PSD DA
81. Nicolicea Eugen PSD DA
82. Niță Mihai ALDE DA
83. Niță Nicu PSD DA
84. Nosa Iuliu PSD DA
85. Olar Corneliu PNL NU
86. Olteanu Daniel ALDE DA
87. Oros Nechita-Adrian PNL NU
88. Oteșanu Daniela PSD DA
89. Pambuccian Varujan Minoritati DA
90. Pană Adriana-Doina PSD DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP NU
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
94. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
95. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
96. Pop Andrei PSD DA
97. Pop Georgian PSD -
98. Pop Tudor Rareș USR NU
99. Popa Florin PSD DA
100. Popa Mihai Valentin PSD DA
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
102. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
103. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
104. Preda Cezar-Florin PNL NU
105. Presură Alexandra PSD DA
106. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
107. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
108. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
109. Răduț Violeta PSD DA
110. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
111. Romanescu Cristinel PNL NU
112. Roșca Lucreția PSD DA
113. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
114. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
115. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
116. Simionca Ionuț PMP NU
117. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
118. Solomon Adrian PSD DA
119. Stan Viorel PSD DA
120. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
121. Stancu Florinel PSD DA
122. Stănescu Alexandru PSD DA
123. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
124. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
125. Șarapatin Elvira PSD DA
126. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
127. Șișcu George PNL NU
128. Șotcan Theodora PSD DA
129. Ștefan Corneliu PSD DA
130. Ștefan Ion PNL NU
131. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
132. Teiș Alina PSD DA
133. Terea Ioan PSD DA
134. Tîlvăr Angel PSD DA
135. Toma Ilie PSD DA
136. Tripa Florin-Dan PSD DA
137. Tudor Beatrice PSD DA
138. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
139. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
140. Varga Vasile PNL NU
141. Vasile Daniel Minoritati DA
142. Velcea Nicolae PSD DA
143. Vișan George-Gabriel PSD DA
144. Vîlceanu Dan PNL NU
145. Vîrză Mihăiță PSD DA
146. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
147. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
148. Zainea Cornel USR NU
149. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 15:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro