Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 16:21 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 16:21

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: PL-x 542/2018 - Amendamentele admise de la 21 la 30
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:156 75 37 19 4 6 4 9 2
- voturi pentru (DA):92 75 - - 4 6 - 7 -
- voturi împotrivă (NU):63 - 37 19 - - 4 1 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Cherecheș Viorica PNL NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Cupșa Ioan PNL NU
39. Dehelean Silviu USR NU
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Dobre Victor Paul PNL NU
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
46. Drulă Cătălin USR NU
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
50. Furic Iarco Minoritati DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Găină Mihăiță PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghe Tinel PNL NU
56. Gheorghiu Bogdan PNL NU
57. Gherman Dumitru PSD DA
58. Ghilea Găvrilă PNL NU
59. Giugea Nicolae PNL NU
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
61. Gudu Vasile PNL NU
62. Hărătău Elena PSD DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
64. Iancu Marius-Ionel PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR NU
66. Ioniță Antoneta PNL NU
67. Itu Cornel PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Longher Victoria Minoritati DA
71. Lovin Dumitru ALDE DA
72. Lungu Tudorița PNL NU
73. Lupașcu Costel PSD DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD DA
75. Manole Petre-Florin PSD DA
76. Mareș Mara PNL NU
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Mînzatu Roxana PSD DA
79. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
80. Movilă Petru PMP NU
81. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
83. Neagu Nicolae PNL NU
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nicolicea Eugen PSD DA
86. Niță Mihai ALDE DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Nosa Iuliu PSD DA
89. Olar Corneliu PNL NU
90. Olteanu Daniel ALDE DA
91. Oros Nechita-Adrian PNL NU
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Pambuccian Varujan Minoritati DA
94. Pană Adriana-Doina PSD DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
97. Petric Octavian PSD DA
98. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
99. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
100. Pop Andrei PSD DA
101. Pop Georgian PSD DA
102. Pop Tudor Rareș USR NU
103. Popa Florin PSD DA
104. Popa Mihai Valentin PSD DA
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
106. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
107. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
108. Preda Cezar-Florin PNL NU
109. Presură Alexandra PSD DA
110. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
112. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
113. Răduț Violeta PSD DA
114. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
115. Romanescu Cristinel PNL NU
116. Roșca Lucreția PSD DA
117. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
118. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
119. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
120. Simionca Ionuț PMP NU
121. Simonis Alfred - Robert PSD DA
122. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
123. Solomon Adrian PSD DA
124. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
125. Stan Viorel PSD DA
126. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
127. Stancu Florinel PSD DA
128. Stănescu Alexandru PSD DA
129. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
130. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
131. Șarapatin Elvira PSD DA
132. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
133. Șișcu George PNL NU
134. Șotcan Theodora PSD DA
135. Ștefan Corneliu PSD DA
136. Ștefan Ion PNL NU
137. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
138. Teiș Alina PSD DA
139. Terea Ioan PSD DA
140. Tîlvăr Angel PSD DA
141. Toma Ilie PSD DA
142. Tripa Florin-Dan PSD DA
143. Tudor Beatrice PSD DA
144. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
145. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
146. Varga Vasile PNL NU
147. Vasile Daniel Minoritati DA
148. Velcea Nicolae PSD DA
149. Vișan George-Gabriel PSD DA
150. Vîlceanu Dan PNL NU
151. Vîrză Mihăiță PSD DA
152. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
153. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
154. Zainea Cornel USR NU
155. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 21:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro