Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 16:23 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 16:23

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: PL-x 542/2018 - Amendamentele admise de la 51 la 60
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:156 72 38 19 4 6 6 9 2
- voturi pentru (DA):88 72 - - 4 6 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):66 - 38 19 - - 6 1 2
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Buican Cristian PNL NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR NU
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Cherecheș Viorica PNL NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Cosma Lavinia-Corina USR NU
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL NU
42. Dehelean Silviu USR NU
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Dobre Victor Paul PNL NU
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
49. Drulă Cătălin USR NU
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Furic Iarco Minoritati DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Găină Mihăiță PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheorghe Tinel PNL NU
60. Gheorghiu Bogdan PNL NU
61. Gherman Dumitru PSD DA
62. Ghilea Găvrilă PNL NU
63. Giugea Nicolae PNL NU
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
65. Gudu Vasile PNL NU
66. Hărătău Elena PSD DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
68. Iancu Marius-Ionel PSD DA
69. Ion Stelian-Cristian USR NU
70. Ioniță Antoneta PNL NU
71. Itu Cornel PSD DA
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Longher Victoria Minoritati DA
74. Lovin Dumitru ALDE DA
75. Lungu Tudorița PNL NU
76. Lupașcu Costel PSD DA
77. Manole Petre-Florin PSD DA
78. Mareș Mara PNL NU
79. Mînzatu Roxana PSD DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
81. Movilă Petru PMP NU
82. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
83. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
84. Neagu Nicolae PNL NU
85. Neață Eugen PSD DA
86. Niță Mihai ALDE DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Nosa Iuliu PSD DA
89. Olar Corneliu PNL NU
90. Olteanu Daniel ALDE DA
91. Oprea Dumitru PNL NU
92. Oros Nechita-Adrian PNL NU
93. Oteșanu Daniela PSD DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati DA
95. Pană Adriana-Doina PSD DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP NU
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
99. Petric Octavian PSD DA
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
101. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
102. Pop Andrei PSD DA
103. Pop Georgian PSD DA
104. Pop Tudor Rareș USR NU
105. Popa Florin PSD DA
106. Popa Mihai Valentin PSD DA
107. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
108. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
109. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
110. Preda Cezar-Florin PNL NU
111. Presură Alexandra PSD DA
112. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
113. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
114. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
115. Răduț Violeta PSD DA
116. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
117. Romanescu Cristinel PNL NU
118. Roșca Lucreția PSD DA
119. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
120. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
121. Simionca Ionuț PMP NU
122. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
123. Solomon Adrian PSD DA
124. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
125. Stan Viorel PSD DA
126. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
127. Stancu Florinel PSD DA
128. Stănescu Alexandru PSD DA
129. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
130. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
131. Șarapatin Elvira PSD DA
132. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
133. Șișcu George PNL NU
134. Șotcan Theodora PSD DA
135. Ștefan Corneliu PSD DA
136. Ștefan Ion PNL NU
137. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
138. Teiș Alina PSD DA
139. Terea Ioan PSD DA
140. Tîlvăr Angel PSD DA
141. Toma Ilie PSD DA
142. Tripa Florin-Dan PSD DA
143. Tudor Beatrice PSD DA
144. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
145. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
146. Varga Vasile PNL NU
147. Vasile Daniel Minoritati DA
148. Velcea Nicolae PSD DA
149. Vișan George-Gabriel PSD DA
150. Vîlceanu Dan PNL NU
151. Vîrză Mihăiță PSD DA
152. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
153. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
154. Zainea Cornel USR NU
155. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 21:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro