Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 17:39 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 17:39

Subiect vot: PL-x 542/2018 - Amendamentele admise de la 61 la 66
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:112 50 20 15 8 5 4 9 1
- voturi pentru (DA):69 50 - - 8 5 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):39 - 20 15 - - 2 1 1
- abțineri:3 - - - - - 1 2 -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP Abținere
13. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
14. Botez Mihai-Cătălin USR NU
15. Budăi Marius-Constantin PSD DA
16. Buican Cristian PNL NU
17. Bulai Iulian USR NU
18. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
19. Calista Mara-Daniela PNL NU
20. Calotă Florică Ică ALDE DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
23. Cherecheș Florica PNL NU
24. Ciuhodaru Tudor PSD DA
25. Cîtea Vasile PSD DA
26. Cocoș Vasile PSD DA
27. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
28. Cupșa Ioan PNL NU
29. Dinu Cristina-Elena PSD DA
30. Dîrzu Ioan PSD DA
31. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
32. Dobrovie Matei-Adrian - NU
33. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
34. Drulă Cătălin USR NU
35. Dunava Costel Neculai PSD DA
36. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Farago Petru UDMR DA
39. Florea Oana-Consuela PSD DA
40. Furic Iarco Minoritati DA
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
42. Gavrilă Camelia PSD DA
43. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
44. Gherman Dumitru PSD DA
45. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
46. Gudu Vasile PNL NU
47. Halici Nicușor PSD DA
48. Hărătău Elena PSD DA
49. Ion Stelian-Cristian USR NU
50. Ioniță Antoneta PNL NU
51. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
52. Lazăr Sorin PSD DA
53. Lungu Tudorița PNL NU
54. Lupașcu Costel PSD DA
55. Lupescu Dumitru USR NU
56. Macovei Silviu Nicu PSD DA
57. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
58. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
59. Mînzatu Roxana PSD DA
60. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
61. Movilă Petru PMP NU
62. Neagu Nicolae PNL NU
63. Neață Eugen PSD DA
64. Nicolicea Eugen PSD DA
65. Niță Mihai ALDE DA
66. Niță Nicu PSD DA
67. Olteanu Daniel ALDE DA
68. Oprea Dumitru PNL NU
69. Oros Nechita-Adrian PNL NU
70. Oteșanu Daniela PSD DA
71. Pambuccian Varujan Minoritati DA
72. Pașcan Emil-Marius PMP NU
73. Păle Dănuț PSD DA
74. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
75. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
76. Pop Georgian PSD DA
77. Pop Tudor Rareș USR NU
78. Popa Florin PSD DA
79. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
80. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
81. Presură Alexandra PSD DA
82. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
83. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
84. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
85. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
86. Roman Ioan Sorin PSD DA
87. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
88. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
89. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
90. Simionca Ionuț PMP -
91. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
92. Solomon Adrian PSD DA
93. Stancu Florinel PSD DA
94. Stativă Irinel Ioan PSD DA
95. Stănescu Alexandru PSD DA
96. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
97. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
98. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
99. Șarapatin Elvira PSD DA
100. Șișcu George PNL NU
101. Șotcan Theodora PSD DA
102. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
103. Toma Ilie PSD DA
104. Tudor Beatrice PSD DA
105. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
106. Vasile Daniel Minoritati DA
107. Vîlceanu Dan PNL NU
108. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
109. Vosganian Varujan ALDE DA
110. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
111. Zainea Cornel USR NU
112. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 13:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro