Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 16:46 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 16:46

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament admis - PL-x 553/2017 - Amendamentele admise de la 1 la 10
PL 553/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.254/2013 privind executarea pedepselor și a măsurilor privative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:139 65 24 18 11 6 3 9 3
- voturi pentru (DA):87 65 - - 11 6 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):46 - 24 18 - - 2 1 1
- abțineri:4 - - - - - 1 1 2
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Balan Ioan PNL NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP Abținere
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bodea Marius PNL NU
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
21. Calista Mara-Daniela PNL NU
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Cherecheș Florica PNL NU
25. Ciuhodaru Tudor PSD DA
26. Cîtea Vasile PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
29. Csép Éva-Andrea UDMR DA
30. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Dehelean Silviu USR NU
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobre Victor Paul PNL NU
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
37. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
39. Drulă Cătălin USR NU
40. Dunava Costel Neculai PSD DA
41. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Florea Oana-Consuela PSD DA
44. Furic Iarco Minoritati DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
46. Gavrilă Camelia PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gheorghe Tinel PNL NU
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Gherman Dumitru PSD DA
52. Gilia Claudia PSD DA
53. Giugea Nicolae PNL NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Gudu Vasile PNL NU
56. Hărătău Elena PSD DA
57. Huncă Mihaela - Abținere
58. Iancu Marius-Ionel PSD DA
59. Ion Stelian-Cristian USR NU
60. Ioniță Antoneta PNL NU
61. Itu Cornel PSD DA
62. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
63. Korodi Attila UDMR DA
64. Lazăr Sorin PSD DA
65. Lovin Dumitru ALDE DA
66. Lupașcu Costel PSD DA
67. Macovei Silviu Nicu PSD DA
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
70. Mînzatu Roxana PSD DA
71. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
72. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
73. Neagu Nicolae PNL NU
74. Neață Eugen PSD DA
75. Nicolicea Eugen PSD DA
76. Niță Mihai ALDE DA
77. Niță Nicu PSD DA
78. Olteanu Daniel ALDE DA
79. Oprea Dumitru PNL NU
80. Palăr Ionel PNL NU
81. Pambuccian Varujan Minoritati -
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Pașcan Emil-Marius PMP NU
84. Păle Dănuț PSD DA
85. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
86. Petric Octavian PSD DA
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Pop Tudor Rareș USR NU
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Mihai Valentin PSD DA
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
95. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
96. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
97. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
100. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
103. Roman Ioan Sorin PSD DA
104. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
105. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
106. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
107. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
108. Simionca Ionuț PMP NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
110. Solomon Adrian PSD DA
111. Stan Viorel PSD DA
112. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
113. Stancu Florinel PSD DA
114. Stănescu Alexandru PSD DA
115. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
116. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
117. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
118. Șarapatin Elvira PSD DA
119. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
120. Șișcu George PNL NU
121. Șotcan Theodora PSD DA
122. Ștefan Ion PNL NU
123. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
124. Teiș Alina PSD DA
125. Terea Ioan PSD DA
126. Tîlvăr Angel PSD DA
127. Toma Ilie PSD DA
128. Tudor Beatrice PSD DA
129. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
130. Varga Vasile PNL NU
131. Vasile Daniel Minoritati DA
132. Vass Levente UDMR DA
133. Velcea Nicolae PSD DA
134. Vișan George-Gabriel PSD DA
135. Vîrză Mihăiță PSD DA
136. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
137. Vosganian Varujan ALDE DA
138. Zainea Cornel USR NU
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 2:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro