Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 16:47 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 16:47

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament admis - PL-x 553/2017 - Amendamentele admise de la 11 la 20
PL 553/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.254/2013 privind executarea pedepselor și a măsurilor privative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 66 29 18 10 6 4 8 3
- voturi pentru (DA):86 66 1 - 10 6 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):51 - 28 18 - - 3 1 1
- abțineri:5 - - - - - 1 2 2
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Balan Ioan PNL NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Cherecheș Viorica PNL NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dehelean Silviu USR NU
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Florea Oana-Consuela PSD DA
49. Furic Iarco Minoritati Abținere
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Găină Mihăiță PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Tinel PNL NU
55. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Giugea Nicolae PNL NU
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
60. Gudu Vasile PNL NU
61. Hărătău Elena PSD DA
62. Huncă Mihaela - Abținere
63. Iancu Marius-Ionel PSD DA
64. Ion Stelian-Cristian USR NU
65. Ioniță Antoneta PNL NU
66. Itu Cornel PSD DA
67. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
68. Korodi Attila UDMR DA
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Lovin Dumitru ALDE DA
71. Lungu Tudorița PNL NU
72. Lupașcu Costel PSD DA
73. Macovei Silviu Nicu PSD DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
75. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
76. Mînzatu Roxana PSD DA
77. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
78. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
80. Neagu Nicolae PNL NU
81. Neață Eugen PSD DA
82. Nicolicea Eugen PSD DA
83. Niță Mihai ALDE DA
84. Niță Nicu PSD DA
85. Olteanu Daniel ALDE DA
86. Oprea Dumitru PNL NU
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Palăr Ionel PNL NU
89. Pambuccian Varujan Minoritati -
90. Pană Adriana-Doina PSD DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP NU
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
94. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
95. Pop Andrei PSD DA
96. Pop Georgian PSD DA
97. Pop Tudor Rareș USR NU
98. Popa Florin PSD DA
99. Popa Mihai Valentin PSD DA
100. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
101. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
102. Popescu Pavel PNL NU
103. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
105. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
106. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
107. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
108. Răduț Violeta PSD DA
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
110. Roman Ioan Sorin PSD DA
111. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
112. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
113. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
114. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
115. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
116. Solomon Adrian PSD DA
117. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
118. Stan Viorel PSD DA
119. Stancu Florinel PSD DA
120. Stănescu Alexandru PSD DA
121. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
122. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
123. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
124. Șarapatin Elvira PSD DA
125. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
126. Șișcu George PNL NU
127. Șotcan Theodora PSD DA
128. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
129. Teiș Alina PSD DA
130. Terea Ioan PSD DA
131. Tîlvăr Angel PSD DA
132. Toma Ilie PSD DA
133. Tudor Beatrice PSD DA
134. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
135. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
136. Varga Vasile PNL NU
137. Vasile Daniel Minoritati DA
138. Velcea Nicolae PSD DA
139. Vișan George-Gabriel PSD DA
140. Vîrză Mihăiță PSD DA
141. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
142. Vosganian Varujan ALDE DA
143. Zainea Cornel USR NU
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 8:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro