Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 16:48 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 16:48

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament admis - PL-x 553/2017 - Amendamentele admise de la 21 la 26
PL 553/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.254/2013 privind executarea pedepselor și a măsurilor privative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:149 67 31 18 11 7 3 9 3
- voturi pentru (DA):89 67 - - 11 7 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):54 - 31 18 - - 3 1 1
- abțineri:5 - - - - - - 3 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
23. Calista Mara-Daniela PNL NU
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Cherecheș Viorica PNL NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dehelean Silviu USR NU
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Florea Oana-Consuela PSD DA
49. Furic Iarco Minoritati Abținere
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghe Tinel PNL NU
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Gilia Claudia PSD DA
57. Giugea Nicolae PNL NU
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
59. Gudu Vasile PNL NU
60. Hărătău Elena PSD DA
61. Huncă Mihaela - Abținere
62. Iancu Marius-Ionel PSD DA
63. Ioniță Antoneta PNL NU
64. Itu Cornel PSD DA
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
66. Korodi Attila UDMR DA
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Lovin Dumitru ALDE DA
69. Lungu Tudorița PNL NU
70. Lupașcu Costel PSD DA
71. Lupescu Dumitru USR NU
72. Macovei Silviu Nicu PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
74. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
75. Mînzatu Roxana PSD DA
76. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
77. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
78. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
79. Neagu Nicolae PNL NU
80. Neață Eugen PSD DA
81. Nicolicea Eugen PSD DA
82. Niță Mihai ALDE DA
83. Niță Nicu PSD DA
84. Olteanu Daniel ALDE DA
85. Oprea Dumitru PNL NU
86. Oros Nechita-Adrian PNL NU
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Palăr Ionel PNL NU
89. Pambuccian Varujan Minoritati -
90. Pană Adriana-Doina PSD DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP NU
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
94. Petric Octavian PSD DA
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
96. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
97. Pop Andrei PSD DA
98. Pop Georgian PSD DA
99. Pop Tudor Rareș USR NU
100. Popa Florin PSD DA
101. Popa Mihai Valentin PSD DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
103. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
104. Popescu Pavel PNL NU
105. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
106. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
107. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
108. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
109. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
110. Răduț Violeta PSD DA
111. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
112. Roman Ioan Sorin PSD DA
113. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
114. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
115. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
116. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
118. Solomon Adrian PSD DA
119. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
120. Stan Viorel PSD DA
121. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
122. Stancu Florinel PSD DA
123. Stănescu Alexandru PSD DA
124. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
125. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
126. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
127. Șarapatin Elvira PSD DA
128. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
129. Șișcu George PNL NU
130. Șotcan Theodora PSD DA
131. Ștefan Ion PNL NU
132. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
133. Teiș Alina PSD DA
134. Terea Ioan PSD DA
135. Tîlvăr Angel PSD DA
136. Toma Ilie PSD DA
137. Tudor Beatrice PSD DA
138. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
139. Varga Vasile PNL NU
140. Vasile Daniel Minoritati DA
141. Vass Levente UDMR DA
142. Velcea Nicolae PSD DA
143. Vișan George-Gabriel PSD DA
144. Vîlceanu Dan PNL NU
145. Vîrză Mihăiță PSD DA
146. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
147. Vosganian Varujan ALDE DA
148. Zainea Cornel USR NU
149. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 1:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro