Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 17:57 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 17:57

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Amendament admis - PL-507/2018 - Amendamente admise de la 1 la 11
PL 507/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 64/2008 privind funcționarea în condiții de siguranță a instalațiilor sub presiune, instalațiilor de ridicat și a aparatelor consumatoare de combustibil și privind modificarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:98 44 19 15 8 3 1 7 1
- voturi pentru (DA):79 44 18 - 8 3 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:18 - - 15 - - 1 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Bende Sándor UDMR DA
8. Benedek Zacharie UDMR DA
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
11. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
12. Budăi Marius-Constantin PSD DA
13. Buican Cristian PNL DA
14. Bulai Iulian USR Abținere
15. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
16. Calista Mara-Daniela PNL DA
17. Căciulă Aurel PSD DA
18. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
19. Cherecheș Florica PNL DA
20. Cherecheș Viorica PNL DA
21. Ciuhodaru Tudor PSD DA
22. Cîtea Vasile PSD DA
23. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
24. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
25. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
26. Cupșa Ioan PNL DA
27. Dîrzu Ioan PSD DA
28. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
29. Dobrovie Matei-Adrian - Abținere
30. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
31. Drulă Cătălin USR Abținere
32. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
33. Dunava Costel Neculai PSD DA
34. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
35. Erdei Dolóczki István UDMR DA
36. Farago Petru UDMR DA
37. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
38. Gavrilă Camelia PSD DA
39. Gherman Dumitru PSD DA
40. Ghilea Găvrilă PNL DA
41. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
42. Gudu Vasile PNL DA
43. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
44. Korodi Attila UDMR DA
45. Lazăr Sorin PSD DA
46. Lovin Dumitru ALDE DA
47. Lungu Tudorița PNL DA
48. Lupașcu Costel PSD DA
49. Lupescu Dumitru USR Abținere
50. Macovei Silviu Nicu PSD DA
51. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
52. Mînzatu Roxana PSD DA
53. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
54. Neagu Nicolae PNL DA
55. Neață Eugen PSD DA
56. Nicolicea Eugen PSD DA
57. Niță Mihai ALDE DA
58. Niță Nicu PSD DA
59. Oprea Dumitru PNL DA
60. Oteșanu Daniela PSD DA
61. Pambuccian Varujan Minoritati DA
62. Pană Adriana-Doina PSD DA
63. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
64. Păle Dănuț PSD DA
65. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
66. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
67. Pop Georgian PSD DA
68. Pop Tudor Rareș USR Abținere
69. Popa Florin PSD DA
70. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
71. Presură Alexandra PSD DA
72. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
73. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
74. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
75. Roman Ioan Sorin PSD DA
76. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
77. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
78. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
79. Solomon Adrian PSD DA
80. Stancu Florinel PSD DA
81. Stativă Irinel Ioan PSD DA
82. Stănescu Alexandru PSD DA
83. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
84. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
85. Șarapatin Elvira PSD DA
86. Șișcu George PNL DA
87. Șotcan Theodora PSD DA
88. Teiș Alina PSD DA
89. Toma Ilie PSD DA
90. Tudor Beatrice PSD DA
91. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
92. Vasile Daniel Minoritati DA
93. Vîlceanu Dan PNL DA
94. Vîrză Mihăiță PSD DA
95. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
96. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
97. Zainea Cornel USR Abținere
98. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 18:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro