Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2018 > 17:57 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2018, ora 17:57

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: PL-x 507/2018 - Indreptare materiala la titlul legii
PL 507/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 64/2008 privind funcționarea în condiții de siguranță a instalațiilor sub presiune, instalațiilor de ridicat și a aparatelor consumatoare de combustibil și privind modificarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:98 44 18 13 9 3 2 8 1
- voturi pentru (DA):61 44 - - 9 3 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1 -
- abțineri:35 - 17 13 - - 2 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Antal István-János UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Bende Sándor UDMR DA
8. Benedek Zacharie UDMR DA
9. Bica Dănuț PNL Abținere
10. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
11. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
12. Budăi Marius-Constantin PSD DA
13. Buican Cristian PNL Abținere
14. Bulai Iulian USR Abținere
15. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
16. Căciulă Aurel PSD DA
17. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
18. Cherecheș Florica PNL Abținere
19. Ciuhodaru Tudor PSD DA
20. Cîtea Vasile PSD DA
21. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
22. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
23. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
24. Cupșa Ioan PNL Abținere
25. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
26. Dobrovie Matei-Adrian - Abținere
27. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
28. Drulă Cătălin USR Abținere
29. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
30. Dunava Costel Neculai PSD DA
31. Erdei Dolóczki István UDMR DA
32. Farago Petru UDMR DA
33. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
34. Gavrilă Camelia PSD DA
35. Gherman Dumitru PSD DA
36. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
37. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
38. Gudu Vasile PNL Abținere
39. Hărătău Elena PSD DA
40. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
41. Korodi Attila UDMR DA
42. Lazăr Sorin PSD DA
43. Longher Victoria Minoritati Abținere
44. Lovin Dumitru ALDE DA
45. Lungu Tudorița PNL Abținere
46. Lupașcu Costel PSD DA
47. Macovei Silviu Nicu PSD DA
48. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
49. Mînzatu Roxana PSD DA
50. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
51. Neagu Nicolae PNL Abținere
52. Neață Eugen PSD DA
53. Nicolicea Eugen PSD DA
54. Niță Mihai ALDE DA
55. Niță Nicu PSD DA
56. Oprea Dumitru PNL NU
57. Oteșanu Daniela PSD DA
58. Pambuccian Varujan Minoritati DA
59. Pană Adriana-Doina PSD DA
60. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
61. Păle Dănuț PSD DA
62. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
63. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
64. Pop Georgian PSD DA
65. Pop Tudor Rareș USR Abținere
66. Popa Florin PSD DA
67. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
68. Presură Alexandra PSD DA
69. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
70. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
71. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
72. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
73. Roman Ioan Sorin PSD DA
74. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
75. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
76. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
77. Simionca Ionuț PMP Abținere
78. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
79. Solomon Adrian PSD DA
80. Stancu Florinel PSD DA
81. Stativă Irinel Ioan PSD DA
82. Stănescu Alexandru PSD DA
83. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
84. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
85. Șarapatin Elvira PSD DA
86. Șișcu George PNL Abținere
87. Șotcan Theodora PSD DA
88. Teiș Alina PSD DA
89. Toma Ilie PSD DA
90. Tudor Beatrice PSD DA
91. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
92. Vasile Daniel Minoritati DA
93. Vîlceanu Dan PNL Abținere
94. Vîrză Mihăiță PSD DA
95. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
96. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
97. Zainea Cornel USR Abținere
98. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 februarie 2019, 4:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro