Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 13:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 13:13

Subiect vot: Reluarea votului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:266 128 54 25 16 15 9 10 9
- voturi pentru (DA):98 - 54 25 - - 9 1 9
- voturi împotrivă (NU):146 128 - - - 15 - 3 -
- abțineri:20 - - - 16 - - 4 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR Abținere
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bălănescu Alexandru PSD NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR Abținere
22. Benedek Zacharie UDMR Abținere
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR Abținere
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
34. Bontea Vlad PSD NU
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD NU
40. Budăi Marius-Constantin PSD NU
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD NU
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE NU
48. Căciulă Aurel PSD NU
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
50. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Ciocan Dan PSD NU
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
55. Ciuhodaru Tudor PSD NU
56. Cîtea Vasile PSD NU
57. Cobuz Maricela PSD NU
58. Cocoș Vasile PSD NU
59. Cosma Andreea PSD NU
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD NU
69. Dîrzu Ioan PSD NU
70. Dobre Mircea-Titus - DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
74. Dobrovie Matei-Adrian - DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
80. Dunava Costel Neculai PSD NU
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
83. Farago Petru UDMR Abținere
84. Florea Damian PSD NU
85. Florea Oana-Consuela PSD NU
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD NU
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
90. Găină Mihăiță PSD NU
91. Georgescu Nicolae PSD NU
92. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
96. Gherman Dumitru PSD NU
97. Ghilea Găvrilă PNL DA
98. Ghinea Cristian USR DA
99. Gilia Claudia PSD NU
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Goga Octavian PSD NU
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Halici Nicușor PSD NU
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
106. Hărătău Elena PSD NU
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
109. Huncă Mihaela - DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Iulian PSD NU
112. Iancu Marius-Ionel PSD NU
113. Ibram Iusein Minoritati NU
114. Iftimie Neculai PSD NU
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
116. Intotero Natalia-Elena PSD NU
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD NU
121. Itu Cornel PSD NU
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD NU
124. Kelemen Hunor UDMR Abținere
125. Lazăr Sorin PSD NU
126. Lovin Dumitru ALDE NU
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupașcu Costel PSD NU
129. Lupescu Dumitru USR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD NU
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
132. Manole Petre-Florin PSD NU
133. Mareș Mara PNL DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
136. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
139. Mînzatu Roxana PSD NU
140. Mocanu Adrian ALDE NU
141. Mohaci Mihai PSD NU
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Movilă Petru PMP DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neagu Nicolae PNL DA
148. Neață Eugen PSD NU
149. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL DA
151. Nicolicea Eugen PSD NU
152. Nistor Laurențiu PSD NU
153. Niță Mihai ALDE NU
154. Niță Nicu PSD NU
155. Nosa Iuliu PSD NU
156. Olar Corneliu PNL DA
157. Olteanu Daniel ALDE NU
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Oteșanu Daniela PSD NU
161. Pambuccian Varujan Minoritati -
162. Pană Adriana-Doina PSD NU
163. Pașcan Emil-Marius PMP DA
164. Pau Radu - Adrian PSD NU
165. Petcu Toma-Florin ALDE NU
166. Petrea Gabriel PSD NU
167. Petric Octavian PSD NU
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
169. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
170. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
171. Podașcă Gabriela-Maria - DA
172. Ponta Victor-Viorel - DA
173. Pop Georgian PSD NU
174. Pop Tudor Rareș USR DA
175. Popa Florin PSD NU
176. Popa Mihai Valentin PSD NU
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
178. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
179. Popescu Pavel PNL DA
180. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
181. Preda Cezar-Florin PNL DA
182. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
183. Presură Alexandra PSD NU
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
189. Rădulescu Alexandru PSD NU
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
191. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
192. Răduț Violeta PSD NU
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Ioan Sorin PSD NU
195. Romanescu Cristinel PNL DA
196. Roșca Lucreția PSD NU
197. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
198. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
199. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
200. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
201. Sefer Cristian-George PSD NU
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
204. Simion Lucian-Eduard PSD NU
205. Simionca Ionuț PMP DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD NU
207. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
209. Solomon Adrian PSD NU
210. Spânu Ion PSD NU
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stan Viorel PSD NU
213. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
214. Stancu Florinel PSD NU
215. Stativă Irinel Ioan PSD NU
216. Stănescu Alexandru PSD NU
217. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Matei PSD NU
221. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
222. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
223. Szabó Ödön UDMR Abținere
224. Șarapatin Elvira PSD NU
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
226. Șimon Gheorghe PSD NU
227. Șișcu George PNL DA
228. Șotcan Theodora PSD NU
229. Șova Lucian PSD NU
230. Ștefan Corneliu PSD NU
231. Ștefan Ion PNL DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
234. Teiș Alina PSD NU
235. Terea Ioan PSD NU
236. Tîlvăr Angel PSD NU
237. Todor Adrian PSD NU
238. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
239. Toma Ilie PSD NU
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tripa Florin-Dan PSD NU
242. Tudor Beatrice PSD NU
243. Tudose Mihai PSD NU
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
246. Tușa Adriana Diana PSD NU
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
248. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Varga Vasile PNL DA
251. Vasile Daniel Minoritati NU
252. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
253. Vasilică Radu Costin PSD NU
254. Vass Levente UDMR Abținere
255. Velcea Nicolae PSD NU
256. Vișan George-Gabriel PSD NU
257. Vîlceanu Dan PNL DA
258. Vîrză Mihăiță PSD NU
259. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
260. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
261. Vosganian Varujan ALDE NU
262. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
263. Weber Mihai PSD NU
264. Zainea Cornel USR DA
265. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 21:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro