Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 12:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 12:27

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de Regulament al Parlamentului European si al Consiliului privind prevenirea diseminarii continutului online cu caracter terorist O contributie a Comisiei Europene la reuniunea liderilor de la Salzburg din 19 - 20 septembrie 2018 COM(2018) 640 (PH CD 80 /2018).
PHC 80/2018 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de Regulament al Parlamentului European și al Consiliului privind prevenirea diseminării conținutului online cu caracter terorist O contribuție a Comisiei Europene la reuniunea liderilor de la Salzburg din 19 - 20 septembrie 2018 COM(2018) 640
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:274 130 57 25 16 15 10 13 8
- voturi pentru (DA):274 130 57 25 16 15 10 13 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus - DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Hărătău Elena PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela - DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocanu Adrian ALDE DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Movilă Petru PMP DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel ALDE DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian PSD DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petcu Toma-Florin ALDE DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Petric Octavian PSD DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Podașcă Gabriela-Maria - DA
183. Ponta Victor-Viorel - DA
184. Pop Georgian PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR DA
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
190. Popescu Pavel PNL DA
191. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
192. Preda Cezar-Florin PNL DA
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
208. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
209. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PSD DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion Lucian-Eduard PSD DA
215. Simionca Ionuț PMP DA
216. Simonis Alfred - Robert PSD DA
217. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
218. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Spânu Ion PSD DA
221. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
222. Stan Viorel PSD DA
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Matei PSD DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Ștefan Ion PNL DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Teiș Alina PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Tripa Florin-Dan PSD DA
252. Tudor Beatrice PSD DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
258. Varga Glad-Aurel PNL DA
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vasile Daniel Minoritati DA
261. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Velcea Nicolae PSD DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
269. Vosganian Varujan ALDE DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 5:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro