Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 493/2017 privind Registrul Național de Publicitate Mobiliară și pentru abrogarea Ordonanței Guvernului nr.89/2000 privind unele măsuri pentru autorizarea operatorilor și efectuarea înscrierilor în Arhiva Electronică de Garanții Reale Mobiliare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 131 53 25 16 16 10 13 7
- voturi pentru (DA):179 131 2 - 16 16 - 12 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:92 - 51 25 - - 10 1 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL Abținere
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL Abținere
28. Bichineț Corneliu PMP Abținere
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
34. Bodea Marius PNL Abținere
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
41. Bran Ioana PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL Abținere
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR Abținere
46. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Florica PNL Abținere
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
65. Cristache Cătălin PMP Abținere
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL Abținere
70. Dehelean Silviu USR Abținere
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus - DA
74. Dobre Victor Paul PNL Abținere
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR Abținere
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
98. Gheorghe Tinel PNL Abținere
99. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
103. Ghinea Cristian USR Abținere
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL Abținere
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL Abținere
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Hărătău Elena PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
122. Ionescu George PNL Abținere
123. Ioniță Antoneta PNL Abținere
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL Abținere
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR Abținere
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL Abținere
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
143. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocanu Adrian ALDE DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
150. Movilă Petru PMP Abținere
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
153. Neagu Nicolae PNL Abținere
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
156. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olteanu Daniel ALDE DA
163. Oprea Dumitru PNL Abținere
164. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Palăr Ionel PNL Abținere
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
171. Pau Radu - Adrian PSD DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petcu Toma-Florin ALDE DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
180. Podașcă Gabriela-Maria - DA
181. Ponta Victor-Viorel - Abținere
182. Pop Georgian PSD DA
183. Pop Tudor Rareș USR Abținere
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
190. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
195. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
201. Răduț Violeta PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL Abținere
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
209. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
210. Sefer Cristian-George PSD DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
213. Simion Lucian-Eduard PSD DA
214. Simionca Ionuț PMP Abținere
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Spânu Ion PSD DA
220. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
221. Stan Viorel PSD DA
222. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
223. Stancu Florinel PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL Abținere
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL Abținere
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Teiș Alina PSD DA
244. Terea Ioan PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
248. Toma Ilie PSD DA
249. Tripa Florin-Dan PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Turcan Raluca PNL Abținere
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL Abținere
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
265. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
266. Vosganian Varujan ALDE DA
267. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zainea Cornel USR Abținere
270. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 15:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro