Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 12:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 548/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.66/2018 pentru modificarea art.1 alin.(4) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.82/2011 privind unele măsuri de organizare a activității de îmbunătățiri funciare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:268 129 54 25 15 16 10 11 8
- voturi pentru (DA):237 128 52 - 15 16 9 11 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:30 1 2 24 - - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR Abținere
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR Abținere
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dehelean Silviu USR Abținere
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus - DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR Abținere
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Tinel PNL Abținere
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR Abținere
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Goga Octavian PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Hărătău Elena PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela - DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR Abținere
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
140. Mihalescul Dumitru PNL DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocanu Adrian ALDE DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
147. Movilă Petru PMP DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olteanu Daniel ALDE DA
160. Oprea Dumitru PNL DA
161. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
162. Oros Nechita-Adrian PNL DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Pau Radu - Adrian PSD DA
168. Păle Dănuț PSD DA
169. Petcu Toma-Florin ALDE DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria - DA
176. Ponta Victor-Viorel - DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR Abținere
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
183. Popescu Pavel PNL DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Sefer Cristian-George PSD DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
208. Simionca Ionuț PMP DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Spânu Ion PSD DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
215. Stan Viorel PSD DA
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL DA
231. Șotcan Theodora PSD DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
256. Vass Levente UDMR DA
257. Velcea Nicolae PSD DA
258. Vișan George-Gabriel PSD DA
259. Vîlceanu Dan PNL DA
260. Vîrză Mihăiță PSD DA
261. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
262. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
263. Vosganian Varujan ALDE DA
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR Abținere
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 19:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro