Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
26
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 99/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.100/2017 pentru completarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.77/2011 privind stabilirea unor contribuții pentru finanțarea unor cheltuieli în domeniul sănătății
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:269 128 54 25 16 16 10 12 8
- voturi pentru (DA):262 128 54 25 16 16 10 12 1
- voturi împotrivă (NU):6 - - - - - - - 6
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus - NU
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela - NU
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Ioniță Antoneta PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocanu Adrian ALDE DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neagu Nicolae PNL DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olteanu Daniel ALDE DA
161. Oprea Dumitru PNL DA
162. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP DA
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petcu Toma-Florin ALDE DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
175. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
176. Podașcă Gabriela-Maria - NU
177. Ponta Victor-Viorel - NU
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
184. Popescu Pavel PNL DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Preda Cezar-Florin PNL DA
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PSD DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
223. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
224. Suciu Matei PSD DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șarapatin Elvira PSD DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șotcan Theodora PSD DA
233. Șova Lucian PSD DA
234. Ștefan Corneliu PSD DA
235. Ștefan Ion PNL DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Tîlvăr Angel PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Tripa Florin-Dan PSD DA
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Tudose Mihai PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Varga Glad-Aurel PNL DA
253. Varga Vasile PNL DA
254. Vasile Daniel Minoritati DA
255. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
256. Vasilică Radu Costin PSD DA
257. Vass Levente UDMR DA
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vișan George-Gabriel PSD DA
260. Vîlceanu Dan PNL DA
261. Vîrză Mihăiță PSD DA
262. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
263. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
264. Vosganian Varujan ALDE DA
265. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zainea Cornel USR DA
268. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 2:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro