Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 79/2018 privind aprobarea Programului de investiții pentru înființarea centrelor de colectare și/sau prelucrare a laptelui în zona montană
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:268 128 53 25 17 16 10 11 8
- voturi pentru (DA):191 128 4 1 17 16 7 11 7
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - - -
- abțineri:74 - 49 21 - - 3 - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR Abținere
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
33. Bodea Marius PNL Abținere
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR Abținere
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dehelean Silviu USR Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus - DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR Abținere
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Florea Damian PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Tinel PNL Abținere
97. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
101. Ghinea Cristian USR Abținere
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL Abținere
104. Goga Octavian PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL Abținere
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Hărătău Elena PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela - DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR NU
121. Ionescu George PNL Abținere
122. Ioniță Antoneta PNL Abținere
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL Abținere
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR Abținere
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL Abținere
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
141. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocanu Adrian ALDE DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
148. Movilă Petru PMP DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neagu Nicolae PNL Abținere
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olteanu Daniel ALDE DA
161. Oprea Dumitru PNL Abținere
162. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petcu Toma-Florin ALDE DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
175. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
176. Podașcă Gabriela-Maria - DA
177. Ponta Victor-Viorel - DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR Abținere
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR -
184. Popescu Pavel PNL Abținere
185. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
186. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
191. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL Abținere
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
204. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PSD DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL Abținere
231. Șotcan Theodora PSD DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL Abținere
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL Abținere
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
252. Varga Vasile PNL Abținere
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vasilică Radu Costin PSD DA
256. Vass Levente UDMR DA
257. Velcea Nicolae PSD DA
258. Vișan George-Gabriel PSD DA
259. Vîlceanu Dan PNL Abținere
260. Vîrză Mihăiță PSD DA
261. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
262. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
263. Vosganian Varujan ALDE DA
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR Abținere
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 21:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro