Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 13:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 13:28

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 507/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 64/2008 privind funcționarea în condiții de siguranță a instalațiilor sub presiune, instalațiilor de ridicat și a aparatelor consumatoare de combustibil și privind modificarea altor acte normative
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 130 51 25 15 16 8 11 9
- voturi pentru (DA):222 130 48 1 15 16 1 11 -
- voturi împotrivă (NU):27 - - 24 - - - - 3
- abțineri:16 - 3 - - - 7 - 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP Abținere
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
38. Bran Ioana PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristache Cătălin PMP Abținere
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus - Abținere
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian - NU
74. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Florea Damian PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghe Tinel PNL DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Ghinea Cristian USR NU
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Goga Octavian PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
107. Hărătău Elena PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela - Abținere
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR NU
119. Ionescu George PNL DA
120. Ioniță Antoneta PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL DA
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR NU
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
139. Mihalescul Dumitru PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocanu Adrian ALDE DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
145. Movilă Petru PMP DA
146. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
148. Neagu Nicolae PNL DA
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
151. Nicoară Romeo Florin PNL DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Niță Mihai ALDE DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Olar Corneliu PNL Abținere
158. Olteanu Daniel ALDE DA
159. Oprea Dumitru PNL DA
160. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
161. Oros Nechita-Adrian PNL DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
166. Pau Radu - Adrian PSD DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petcu Toma-Florin ALDE DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petric Octavian PSD DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
174. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
175. Ponta Victor-Viorel - Abținere
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR NU
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
182. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
183. Preda Cezar-Florin PNL DA
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR NU
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Romanescu Cristinel PNL DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PSD DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
206. Simion Lucian-Eduard PSD DA
207. Simionca Ionuț PMP Abținere
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion PSD DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
214. Stan Viorel PSD DA
215. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șișcu George PNL DA
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Viorel PSD DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Teiș Alina PSD DA
235. Terea Ioan PSD DA
236. Tîlvăr Angel PSD DA
237. Todor Adrian PSD DA
238. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
239. Toma Ilie PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tripa Florin-Dan PSD DA
242. Tudor Beatrice PSD DA
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
247. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
248. Varga Glad-Aurel PNL DA
249. Varga Vasile PNL Abținere
250. Vasile Daniel Minoritati DA
251. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
252. Vasilică Radu Costin PSD DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Velcea Nicolae PSD DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vîlceanu Dan PNL DA
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Vosganian Varujan ALDE DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR NU
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 februarie 2019, 5:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro