Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 13:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 13:28

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 470/2016 privind măsurile de control al tuberculozei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:263 128 51 23 16 16 9 11 9
- voturi pentru (DA):262 128 51 22 16 16 9 11 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus - DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian - DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL DA
100. Ghinea Cristian USR DA
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Hărătău Elena PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela - DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR NU
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
139. Mihalescul Dumitru PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocanu Adrian ALDE DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Movilă Petru PMP DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neagu Nicolae PNL DA
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olteanu Daniel ALDE DA
157. Oprea Dumitru PNL DA
158. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP DA
164. Pau Radu - Adrian PSD DA
165. Păle Dănuț PSD DA
166. Petcu Toma-Florin ALDE DA
167. Petrea Gabriel PSD DA
168. Petric Octavian PSD DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Podașcă Gabriela-Maria - DA
173. Ponta Victor-Viorel - DA
174. Pop Georgian PSD DA
175. Pop Tudor Rareș USR DA
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Mihai Valentin PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
180. Popescu Pavel PNL DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Romanescu Cristinel PNL DA
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
199. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
200. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
201. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
202. Sefer Cristian-George PSD DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
205. Simion Lucian-Eduard PSD DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Spânu Ion PSD DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stan Viorel PSD DA
213. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
214. Stancu Florinel PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Matei PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șova Lucian PSD DA
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Ion PNL DA
230. Ștefan Viorel PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Teiș Alina PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Tîlvăr Angel PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Trăilă Cristina PNL DA
240. Tripa Florin-Dan PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
246. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
247. Varga Vasile PNL DA
248. Vasile Daniel Minoritati DA
249. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
250. Vasilică Radu Costin PSD DA
251. Vass Levente UDMR DA
252. Velcea Nicolae PSD DA
253. Vișan George-Gabriel PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Vîrză Mihăiță PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Vosganian Varujan ALDE DA
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zainea Cornel USR DA
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 22:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro