Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 14:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 14:47

Subiect vot: Sesiune de acomodare cu votul electronic in cadrul sedintelor comune ale Camerei Deputatilor si Senatului - 8 voturi electronice.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:332 118 53 24 13 12 10 9 2 55 14 8 6 5 3
- voturi pentru (DA):270 110 47 11 11 11 1 7 - 49 9 5 5 2 2
- voturi împotrivă (NU):35 5 4 7 2 - 2 2 2 3 3 2 1 1 1
- abțineri:18 2 2 3 - - 7 - - 2 - 1 - 1 -
- nu au votat:9 1 - 3 - 1 - - - 1 2 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR Abținere
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
11. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
12. Antal István-János deputat UDMR DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Anton Anton deputat ALDE -
15. Apjok Norbert deputat UDMR NU
16. Arcan Emilia senator PSD DA
17. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Bădălău Niculae senator PSD DA
26. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE Abținere
27. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
28. Băsescu Traian senator - NU
29. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
35. Benkő Erika deputat UDMR DA
36. Bica Dănuț deputat PNL DA
37. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
40. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodea Marius deputat PNL DA
43. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
44. Bontea Vlad deputat PSD DA
45. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
46. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
47. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
48. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP Abținere
49. Bran Ioana deputat PSD DA
50. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulai Iulian deputat USR DA
54. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
55. Burciu Cristina deputat PSD NU
56. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
57. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
58. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
59. Caracota Iancu senator PNL NU
60. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
61. Căciulă Aurel deputat PSD DA
62. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
63. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
64. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
65. Cârciumaru Florin senator PSD DA
66. Cherecheș Florica deputat PNL DA
67. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
68. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
69. Ciocan Dan deputat PSD DA
70. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
71. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
72. Cîtea Vasile deputat PSD DA
73. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
74. Cobuz Maricela deputat PSD DA
75. Cocoș Vasile deputat PSD NU
76. Codreanu Constantin deputat PMP Abținere
77. Coliban Allen senator USR DA
78. Corlățean Titus senator PSD DA
79. Cosma Andreea deputat PSD DA
80. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
81. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
82. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD Abținere
83. Crețu Gabriela senator PSD DA
84. Cristache Cătălin deputat PMP NU
85. Cristina Ioan senator PNL DA
86. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
87. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
88. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
89. Cupșa Ioan deputat PNL DA
90. Dehelean Silviu deputat USR DA
91. Deneș Ioan senator PSD DA
92. Derzsi Ákos senator UDMR DA
93. Diaconescu Renică senator PSD DA
94. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
95. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
96. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
97. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
98. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
99. Dogariu Eugen senator PSD DA
100. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
101. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD NU
102. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
103. Drulă Cătălin deputat USR -
104. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
105. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
106. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR -
107. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
108. Farago Petru deputat UDMR DA
109. Federovici Doina Elena senator PSD DA
110. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
111. Florea Damian deputat PSD DA
112. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
113. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
114. Ganea Ion senator PSD DA
115. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati NU
116. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
118. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
119. Găină Mihăiță deputat PSD DA
120. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
122. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
123. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
125. Gherman Dumitru deputat PSD DA
126. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
127. Ghinea Cristian deputat USR Abținere
128. Gilia Claudia deputat PSD DA
129. Giugea Nicolae deputat PNL DA
130. Goga Octavian deputat PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL -
132. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
133. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
134. Gudu Vasile deputat PNL DA
135. Hadârcă Ion senator ALDE NU
136. Halici Nicușor deputat PSD DA
137. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
138. Hărătău Elena deputat PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL -
140. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
141. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
142. Huncă Mihaela deputat - NU
143. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
144. Iancu Iulian deputat PSD DA
145. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
146. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
147. Iftimie Neculai deputat PSD DA
148. Ilea Vasile senator PSD DA
149. Ilie Viorel senator ALDE -
150. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
151. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
152. Ionașcu Gabi senator - DA
153. Ionescu George deputat PNL DA
154. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
155. Iordache Florin deputat PSD DA
156. Iordache Virginel senator PSD NU
157. Itu Cornel deputat PSD DA
158. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
159. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
160. Kelemen Hunor deputat UDMR NU
161. Lazăr Sorin deputat PSD DA
162. Longher Victoria deputat Minoritati DA
163. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
164. Lungu Dan senator USR DA
165. Lungu Tudorița deputat PNL Abținere
166. Lupașcu Costel deputat PSD DA
167. Lupescu Dumitru deputat USR DA
168. Lupu Victorel senator PSD NU
169. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
170. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
171. Manoliu Dan senator PSD DA
172. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
173. Mareș Mara deputat PNL DA
174. Marin Gheorghe senator PSD DA
175. Marin Nicolae senator PSD DA
176. Marussi George-Nicolae senator USR DA
177. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
178. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
179. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
180. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
181. Mihu Ștefan senator PSD DA
182. Mirea Siminica senator PSD DA
183. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
184. Mohaci Mihai deputat PSD NU
185. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
186. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
187. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD Abținere
188. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
189. Neagu Nicolae deputat PNL DA
190. Neață Eugen deputat PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
192. Nicolae Șerban senator PSD Abținere
193. Nicolicea Eugen deputat PSD NU
194. Niță Ilie senator ALDE DA
195. Niță Nicu deputat PSD DA
196. Nosa Iuliu deputat PSD DA
197. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
198. Olar Corneliu deputat PNL DA
199. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
200. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
201. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
202. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
203. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
204. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
205. Pambuccian Varujan deputat Minoritati NU
206. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
207. Pașcan Emil-Marius deputat PMP Abținere
208. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
209. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
210. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
211. Pavel Marian senator PSD DA
212. Păle Dănuț deputat PSD DA
213. Pănescu Doru-Adrian senator PSD NU
214. Petric Octavian deputat PSD DA
215. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
216. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
217. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
218. Pop Andrei deputat PSD DA
219. Pop Georgian deputat PSD DA
220. Pop Gheorghe senator PSD DA
221. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
222. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
223. Popa Cornel senator PNL DA
224. Popa Florin deputat PSD DA
225. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
226. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
227. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
228. Popescu Pavel deputat PNL DA
229. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL Abținere
230. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
231. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
232. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
233. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
234. Presură Alexandra deputat PSD DA
235. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
236. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
237. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
238. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
240. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
242. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
243. Răduț Violeta deputat PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
245. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR -
246. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
247. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
248. Romașcanu Lucian senator PSD -
249. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
250. Salan Viorel senator PSD DA
251. Savin Emanoil senator PSD DA
252. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
254. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
255. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
256. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
257. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
258. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
259. Silistru Doina senator PSD DA
260. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
261. Simionca Ionuț deputat PMP Abținere
262. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
263. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
264. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
265. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
266. Solomon Adrian deputat PSD -
267. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
268. Spânu Ion deputat PSD DA
269. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
270. Stan Ioan senator PSD DA
271. Stan Viorel deputat PSD DA
272. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
273. Stancu Florinel deputat PSD DA
274. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
275. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
276. Stănescu Paul senator PSD DA
277. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
278. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
279. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
280. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
281. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
282. Szabó Ödön deputat UDMR DA
283. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
284. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
285. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
286. Șișcu George deputat PNL DA
287. Șoptică Costel senator PNL DA
288. Șotcan Theodora deputat PSD DA
289. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
290. Ștefan Ion deputat PNL DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
292. Tánczos Barna senator UDMR DA
293. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
294. Teiș Alina deputat PSD DA
295. Terea Ioan deputat PSD DA
296. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
297. Todor Adrian deputat PSD DA
298. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP Abținere
299. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
300. Toma Vasilică senator PSD DA
301. Tomac Eugen deputat PMP Abținere
302. Trăilă Cristina deputat PNL DA
303. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
304. Tudor Beatrice deputat PSD DA
305. Tudose Mihai deputat PSD DA
306. Turcan Raluca deputat PNL DA
307. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP Abținere
308. Turos Lóránd senator UDMR NU
309. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
310. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
311. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
312. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
313. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
314. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
315. Varga Vasile deputat PNL DA
316. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
317. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
318. Velcea Nicolae deputat PSD DA
319. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
320. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
321. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
322. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
323. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
324. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
325. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
326. Vulpescu Ioan senator PSD DA
327. Weber Mihai deputat PSD DA
328. Wiener Adrian senator USR NU
329. Zainea Cornel deputat USR DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
331. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 1:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro