Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 14:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 14:48

Subiect vot: Sesiune de acomodare cu votul electronic in cadrul sedintelor comune ale Camerei Deputatilor si Senatului - 8 voturi electronice.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:324 119 47 23 13 11 11 9 2 57 12 8 6 4 2
- voturi pentru (DA):257 115 40 2 12 9 - 7 - 50 9 2 6 4 1
- voturi împotrivă (NU):28 2 2 12 1 1 1 - 1 5 - 2 - - 1
- abțineri:27 2 4 5 - - 10 2 1 - 2 1 - - -
- nu au votat:12 - 1 4 - 1 - - - 2 1 3 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
10. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
11. Antal István-János deputat UDMR DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Anton Anton deputat ALDE -
14. Apjok Norbert deputat UDMR DA
15. Arcan Emilia senator PSD DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL -
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Băsescu Traian senator - NU
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR -
33. Benkő Erika deputat UDMR DA
34. Bica Dănuț deputat PNL DA
35. Bichineț Corneliu deputat PMP Abținere
36. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
37. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
38. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
41. Bontea Vlad deputat PSD DA
42. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP Abținere
46. Bran Ioana deputat PSD DA
47. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buican Cristian deputat PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulai Iulian deputat USR NU
52. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
53. Burciu Cristina deputat PSD DA
54. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
55. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
56. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
57. Caracota Iancu senator PNL Abținere
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Căciulă Aurel deputat PSD DA
60. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
62. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
63. Cârciumaru Florin senator PSD DA
64. Cherecheș Florica deputat PNL DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
67. Ciocan Dan deputat PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Cîțu Florin-Vasile senator PNL Abținere
72. Cobuz Maricela deputat PSD DA
73. Cocoș Vasile deputat PSD DA
74. Codreanu Constantin deputat PMP Abținere
75. Coliban Allen senator USR -
76. Corlățean Titus senator PSD DA
77. Cosma Andreea deputat PSD DA
78. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
79. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
80. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
81. Crețu Gabriela senator PSD DA
82. Cristache Cătălin deputat PMP NU
83. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
85. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE NU
86. Cupșa Ioan deputat PNL DA
87. Dehelean Silviu deputat USR NU
88. Deneș Ioan senator PSD DA
89. Derzsi Ákos senator UDMR DA
90. Diaconescu Renică senator PSD DA
91. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
92. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
93. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
94. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
95. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
96. Dogariu Eugen senator PSD DA
97. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - Abținere
98. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD NU
99. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
100. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
101. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
102. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
103. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
104. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
105. Farago Petru deputat UDMR DA
106. Federovici Doina Elena senator PSD DA
107. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
108. Florea Damian deputat PSD DA
109. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
110. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
111. Ganea Ion senator PSD DA
112. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
113. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
114. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
115. Găină Mihăiță deputat PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
121. Gherman Dumitru deputat PSD DA
122. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
123. Ghinea Cristian deputat USR -
124. Gilia Claudia deputat PSD DA
125. Giugea Nicolae deputat PNL DA
126. Goga Octavian deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL -
128. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
130. Gudu Vasile deputat PNL DA
131. Hadârcă Ion senator ALDE DA
132. Halici Nicușor deputat PSD DA
133. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
134. Hărătău Elena deputat PSD DA
135. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
137. Huncă Mihaela deputat - NU
138. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
139. Iancu Iulian deputat PSD DA
140. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
141. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
142. Iftimie Neculai deputat PSD DA
143. Ilea Vasile senator PSD DA
144. Ilie Viorel senator ALDE DA
145. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
146. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
147. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
148. Ionescu George deputat PNL DA
149. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
150. Iordache Florin deputat PSD DA
151. Iordache Virginel senator PSD -
152. Iriza Scarlat senator PSD DA
153. Itu Cornel deputat PSD DA
154. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
155. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
156. Kelemen Hunor deputat UDMR NU
157. Lazăr Sorin deputat PSD DA
158. Longher Victoria deputat Minoritati Abținere
159. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
160. Lungu Dan senator USR DA
161. Lungu Tudorița deputat PNL Abținere
162. Lupașcu Costel deputat PSD DA
163. Lupescu Dumitru deputat USR NU
164. Lupu Victorel senator PSD NU
165. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
166. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
167. Manoliu Dan senator PSD DA
168. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
169. Marin Gheorghe senator PSD DA
170. Marin Nicolae senator PSD DA
171. Marussi George-Nicolae senator USR -
172. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
173. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
174. Mihail Radu-Mihai senator USR -
175. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
176. Mihu Ștefan senator PSD DA
177. Mirea Siminica senator PSD DA
178. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
179. Mohaci Mihai deputat PSD DA
180. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
182. Movilă Petru deputat PMP Abținere
183. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
185. Neață Eugen deputat PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
187. Nicolae Șerban senator PSD NU
188. Nicolicea Eugen deputat PSD Abținere
189. Niță Nicu deputat PSD DA
190. Nosa Iuliu deputat PSD DA
191. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
192. Olar Corneliu deputat PNL NU
193. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
194. Oprea Dumitru deputat PNL DA
195. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
196. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
197. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD NU
198. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
199. Pambuccian Varujan deputat Minoritati Abținere
200. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
201. Pașcan Emil-Marius deputat PMP Abținere
202. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
203. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
204. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
205. Pavel Marian senator PSD -
206. Păle Dănuț deputat PSD DA
207. Pănescu Doru-Adrian senator PSD NU
208. Petric Octavian deputat PSD DA
209. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
210. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
211. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
212. Pop Andrei deputat PSD DA
213. Pop Georgian deputat PSD DA
214. Pop Gheorghe senator PSD DA
215. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
216. Pop Tudor Rareș deputat USR -
217. Popa Cornel senator PNL DA
218. Popa Florin deputat PSD DA
219. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
220. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
221. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
222. Popescu Pavel deputat PNL Abținere
223. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
224. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
225. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
226. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
227. Presură Alexandra deputat PSD DA
228. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
229. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
230. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
231. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
232. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
234. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
235. Răduț Violeta deputat PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
237. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR -
238. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
239. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
240. Roșca Lucreția deputat PSD DA
241. Rotaru Ion senator PSD DA
242. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
243. Salan Viorel senator PSD DA
244. Savin Emanoil senator PSD DA
245. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP Abținere
246. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
247. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
248. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
249. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
250. Silistru Doina senator PSD DA
251. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
252. Simionca Ionuț deputat PMP Abținere
253. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
254. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL Abținere
255. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
256. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
257. Solomon Adrian deputat PSD DA
258. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
259. Spânu Ion deputat PSD DA
260. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
261. Stan Ioan senator PSD DA
262. Stan Viorel deputat PSD DA
263. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
264. Stancu Florinel deputat PSD DA
265. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
266. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
267. Stănescu Paul senator PSD DA
268. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
269. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
271. Suciu Matei deputat PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
273. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
274. Szabó Ödön deputat UDMR DA
275. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
276. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
277. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
278. Șișcu George deputat PNL DA
279. Șoptică Costel senator PNL DA
280. Șotcan Theodora deputat PSD DA
281. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
282. Ștefan Ion deputat PNL NU
283. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
284. Tánczos Barna senator UDMR DA
285. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
286. Teiș Alina deputat PSD DA
287. Terea Ioan deputat PSD DA
288. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
289. Todor Adrian deputat PSD DA
290. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP Abținere
291. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
292. Toma Vasilică senator PSD DA
293. Tomac Eugen deputat PMP Abținere
294. Trăilă Cristina deputat PNL DA
295. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
296. Tudor Beatrice deputat PSD DA
297. Tudose Mihai deputat PSD DA
298. Turcan Raluca deputat PNL DA
299. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP Abținere
300. Turos Lóránd senator UDMR DA
301. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
302. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
303. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
304. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
305. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
306. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
307. Varga Vasile deputat PNL DA
308. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
309. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
310. Velcea Nicolae deputat PSD DA
311. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
312. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
313. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
314. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
315. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
316. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
317. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
318. Vulpescu Ioan senator PSD DA
319. Weber Mihai deputat PSD DA
320. Wiener Adrian senator USR NU
321. Zainea Cornel deputat USR Abținere
322. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
323. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
324. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 12:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro