Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 14:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 14:49

Subiect vot: Sesiune de acomodare cu votul electronic in cadrul sedintelor comune ale Camerei Deputatilor si Senatului - 8 voturi electronice.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:315 114 44 22 11 13 11 9 1 57 12 8 5 5 3
- voturi pentru (DA):122 16 36 4 9 3 8 7 - 22 10 1 5 - 1
- voturi împotrivă (NU):40 6 4 8 1 2 1 1 - 9 2 3 - 2 1
- abțineri:136 91 2 4 1 7 2 - 1 24 - 1 - 3 -
- nu au votat:17 1 2 6 - 1 - 1 - 2 - 3 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL -
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
10. Andrușcă Dănuț deputat PSD Abținere
11. Antal István-János deputat UDMR DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Anton Anton deputat ALDE DA
14. Apjok Norbert deputat UDMR NU
15. Arcan Emilia senator PSD Abținere
16. Avram Nicolae senator PSD Abținere
17. Axinte Vasile deputat PSD Abținere
18. Babuș Radu deputat PSD Abținere
19. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD Abținere
22. Barna Ilie Dan deputat USR -
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE NU
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE NU
26. Băsescu Traian senator - -
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD Abținere
28. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
29. Benea Adrian-Dragoș senator PSD Abținere
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL DA
34. Bichineț Corneliu deputat PMP Abținere
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD NU
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL Abținere
38. Bodea Marius deputat PNL DA
39. Bodog Florian Dorel senator PSD NU
40. Bontea Vlad deputat PSD Abținere
41. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD Abținere
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR -
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
45. Bran Ioana deputat PSD Abținere
46. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD Abținere
48. Buican Cristian deputat PNL Abținere
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
50. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
51. Burciu Cristina deputat PSD Abținere
52. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
53. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
54. Calotă Florică Ică deputat ALDE Abținere
55. Caracota Iancu senator PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD Abținere
57. Căciulă Aurel deputat PSD Abținere
58. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD Abținere
59. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE Abținere
61. Cârciumaru Florin senator PSD DA
62. Cherecheș Florica deputat PNL DA
63. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
64. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD NU
65. Ciocan Dan deputat PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD Abținere
67. Ciuhodaru Tudor deputat PSD Abținere
68. Cîtea Vasile deputat PSD Abținere
69. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
70. Cobuz Maricela deputat PSD Abținere
71. Cocoș Vasile deputat PSD Abținere
72. Codreanu Constantin deputat PMP DA
73. Coliban Allen senator USR DA
74. Corlățean Titus senator PSD DA
75. Cosma Andreea deputat PSD NU
76. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
77. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
78. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD Abținere
79. Crețu Gabriela senator PSD DA
80. Cristache Cătălin deputat PMP NU
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE Abținere
84. Cupșa Ioan deputat PNL DA
85. Dehelean Silviu deputat USR DA
86. Deneș Ioan senator PSD DA
87. Derzsi Ákos senator UDMR DA
88. Diaconescu Renică senator PSD DA
89. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
90. Dinu Cristina-Elena deputat PSD Abținere
91. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
92. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
93. Dogariu Eugen senator PSD DA
94. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - Abținere
95. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD Abținere
96. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD Abținere
97. Drulă Cătălin deputat USR -
98. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD Abținere
99. Dunava Costel Neculai deputat PSD Abținere
100. Dunca Marius-Alexandru senator PSD Abținere
101. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR -
102. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
103. Farago Petru deputat UDMR DA
104. Federovici Doina Elena senator PSD NU
105. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
106. Florea Damian deputat PSD Abținere
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD Abținere
108. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD Abținere
109. Ganea Ion senator PSD DA
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati NU
111. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE Abținere
113. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
114. Găină Mihăiță deputat PSD Abținere
115. Georgescu Nicolae deputat PSD Abținere
116. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE Abținere
117. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
118. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
120. Gherman Dumitru deputat PSD Abținere
121. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
122. Ghinea Cristian deputat USR NU
123. Gilia Claudia deputat PSD Abținere
124. Goga Octavian deputat PSD NU
125. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
126. Goțiu Remus Mihai senator USR -
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
128. Gudu Vasile deputat PNL DA
129. Hadârcă Ion senator ALDE Abținere
130. Halici Nicușor deputat PSD DA
131. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD Abținere
132. Hărătău Elena deputat PSD Abținere
133. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
135. Iancu Iulian deputat PSD Abținere
136. Iancu Marius-Ionel deputat PSD Abținere
137. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
138. Iftimie Neculai deputat PSD Abținere
139. Ilea Vasile senator PSD Abținere
140. Ilie Viorel senator ALDE Abținere
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD Abținere
142. Intotero Natalia-Elena deputat PSD Abținere
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
144. Ionașcu Gabi senator - NU
145. Ionescu George deputat PNL NU
146. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
147. Iordache Florin deputat PSD DA
148. Iordache Virginel senator PSD NU
149. Iriza Scarlat senator PSD DA
150. Itu Cornel deputat PSD Abținere
151. Jivan Luminița-Maria deputat PSD Abținere
152. Kelemen Hunor deputat UDMR Abținere
153. Lazăr Sorin deputat PSD Abținere
154. Longher Victoria deputat Minoritati -
155. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
156. Lungu Dan senator USR Abținere
157. Lungu Tudorița deputat PNL DA
158. Lupașcu Costel deputat PSD Abținere
159. Lupescu Dumitru deputat USR NU
160. Lupu Victorel senator PSD -
161. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
162. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
163. Manoliu Dan senator PSD Abținere
164. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
165. Marin Gheorghe senator PSD DA
166. Marin Nicolae senator PSD DA
167. Marussi George-Nicolae senator USR -
168. Matei Constantin-Bogdan senator PSD Abținere
169. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD Abținere
170. Mihail Radu-Mihai senator USR -
171. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
172. Mihu Ștefan senator PSD DA
173. Mirea Siminica senator PSD Abținere
174. Mînzatu Roxana deputat PSD Abținere
175. Mohaci Mihai deputat PSD Abținere
176. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
178. Movilă Petru deputat PMP DA
179. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD Abținere
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
181. Neață Eugen deputat PSD Abținere
182. Nicolae Șerban senator PSD DA
183. Nicolicea Eugen deputat PSD -
184. Niță Nicu deputat PSD Abținere
185. Nosa Iuliu deputat PSD Abținere
186. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
187. Olar Corneliu deputat PNL NU
188. Olteanu Daniel deputat ALDE -
189. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
190. Oprea Ștefan Radu senator PSD Abținere
191. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
192. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD NU
193. Oteșanu Daniela deputat PSD Abținere
194. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
195. Pană Adriana-Doina deputat PSD Abținere
196. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
197. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD Abținere
198. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
199. Pavel Marian senator PSD DA
200. Păle Dănuț deputat PSD Abținere
201. Pănescu Doru-Adrian senator PSD -
202. Petcu Toma-Florin deputat ALDE Abținere
203. Petric Octavian deputat PSD Abținere
204. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD Abținere
205. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE Abținere
206. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD Abținere
207. Pop Andrei deputat PSD Abținere
208. Pop Georgian deputat PSD DA
209. Pop Gheorghe senator PSD DA
210. Pop Liviu-Marian senator PSD Abținere
211. Popa Cornel senator PNL NU
212. Popa Florin deputat PSD Abținere
213. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
214. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD Abținere
215. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
216. Popescu Pavel deputat PNL DA
217. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
218. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
219. Preda Radu-Cosmin senator PSD Abținere
220. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
221. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
222. Presură Alexandra deputat PSD Abținere
223. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
224. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
226. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
227. Rădulescu Alexandru deputat PSD Abținere
228. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD Abținere
229. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
230. Răduț Violeta deputat PSD Abținere
231. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD Abținere
232. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
233. Roman Ioan Sorin deputat PSD Abținere
234. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
235. Roșca Lucreția deputat PSD Abținere
236. Rotaru Ion senator PSD NU
237. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD Abținere
238. Ruse Mihai senator ALDE Abținere
239. Salan Viorel senator PSD Abținere
240. Savin Emanoil senator PSD Abținere
241. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
242. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
243. Sbîrnea Liliana senator PSD Abținere
244. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
245. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR -
246. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
247. Silistru Doina senator PSD Abținere
248. Simion Lucian-Eduard deputat PSD Abținere
249. Simionca Ionuț deputat PMP DA
250. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
251. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
252. Smarandache Miron Alexandru senator PSD Abținere
253. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD Abținere
254. Solomon Adrian deputat PSD DA
255. Soporan Aurel-Horea senator PSD NU
256. Spânu Ion deputat PSD DA
257. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
258. Stan Ioan senator PSD Abținere
259. Stan Viorel deputat PSD Abținere
260. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR -
261. Stancu Florinel deputat PSD Abținere
262. Stativă Irinel Ioan deputat PSD Abținere
263. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
264. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
265. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD Abținere
266. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
267. Suciu Matei deputat PSD Abținere
268. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD Abținere
269. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
270. Szabó Ödön deputat UDMR DA
271. Șarapatin Elvira deputat PSD NU
272. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD Abținere
273. Șoptică Costel senator PNL DA
274. Șotcan Theodora deputat PSD Abținere
275. Ștefan Corneliu deputat PSD Abținere
276. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
277. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD Abținere
278. Teiș Alina deputat PSD DA
279. Terea Ioan deputat PSD Abținere
280. Tîlvăr Angel deputat PSD Abținere
281. Todor Adrian deputat PSD Abținere
282. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
283. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
284. Toma Vasilică senator PSD Abținere
285. Tomac Eugen deputat PMP DA
286. Trăilă Cristina deputat PNL DA
287. Tripa Florin-Dan deputat PSD Abținere
288. Tudor Beatrice deputat PSD Abținere
289. Tudose Mihai deputat PSD NU
290. Turcan Raluca deputat PNL DA
291. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP Abținere
292. Turos Lóránd senator UDMR DA
293. Tușa Adriana Diana deputat PSD Abținere
294. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
296. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD Abținere
297. Valeca Șerban Constantin senator PSD NU
298. Varga Vasile deputat PNL -
299. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD NU
300. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
301. Velcea Nicolae deputat PSD Abținere
302. Vișan George-Gabriel deputat PSD Abținere
303. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
304. Vîrză Mihăiță deputat PSD Abținere
305. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
306. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD Abținere
307. Vosganian Varujan deputat ALDE NU
308. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD Abținere
309. Vulpescu Ioan senator PSD DA
310. Weber Mihai deputat PSD DA
311. Wiener Adrian senator USR NU
312. Zainea Cornel deputat USR Abținere
313. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE NU
314. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD Abținere
315. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 23:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro