Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 14:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 14:50

Subiect vot: Propunere 9
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:320 119 47 18 11 13 11 9 2 57 12 7 5 6 3
- voturi pentru (DA):206 114 9 2 11 10 - 4 - 40 3 4 5 4 -
- voturi împotrivă (NU):38 1 5 8 - - 10 - 2 8 1 2 - - 1
- abțineri:59 1 28 3 - 3 1 5 - 9 6 - - 1 2
- nu au votat:17 3 5 5 - - - - - - 2 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati Abținere
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andronescu Ecaterina senator PSD NU
10. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
11. Antal István-János deputat UDMR DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Anton Anton deputat ALDE Abținere
14. Apjok Norbert deputat UDMR DA
15. Arcan Emilia senator PSD DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL Abținere
17. Avram Nicolae senator PSD Abținere
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Badea Viorel Riceard senator PNL Abținere
21. Balan Ioan deputat PNL Abținere
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Băsescu Traian senator - NU
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR -
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL DA
34. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL Abținere
38. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
39. Bontea Vlad deputat PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL Abținere
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP NU
44. Bran Ioana deputat PSD DA
45. Breaz Valer-Daniel senator PSD NU
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buican Cristian deputat PNL -
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulai Iulian deputat USR NU
50. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
51. Burciu Cristina deputat PSD DA
52. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
53. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
54. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
55. Caracota Iancu senator PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Căciulă Aurel deputat PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
61. Cârciumaru Florin senator PSD Abținere
62. Cherecheș Florica deputat PNL Abținere
63. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
64. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
65. Ciocan Dan deputat PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
68. Cîtea Vasile deputat PSD DA
69. Cîțu Florin-Vasile senator PNL -
70. Cobuz Maricela deputat PSD DA
71. Cocoș Vasile deputat PSD DA
72. Codreanu Constantin deputat PMP NU
73. Coliban Allen senator USR NU
74. Corlățean Titus senator PSD Abținere
75. Cosma Andreea deputat PSD DA
76. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
77. Covaciu Severica-Rodica senator - Abținere
78. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
79. Crețu Gabriela senator PSD DA
80. Cristache Cătălin deputat PMP NU
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
84. Cupșa Ioan deputat PNL Abținere
85. Dehelean Silviu deputat USR DA
86. Deneș Ioan senator PSD DA
87. Derzsi Ákos senator UDMR DA
88. Diaconescu Renică senator PSD DA
89. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
90. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
91. Dobre Victor Paul deputat PNL Abținere
92. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
93. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
94. Dogariu Eugen senator PSD NU
95. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
96. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
98. Drulă Cătălin deputat USR -
99. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
100. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
101. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
102. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
103. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
104. Farago Petru deputat UDMR DA
105. Federovici Doina Elena senator PSD DA
106. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
107. Florea Damian deputat PSD DA
108. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
109. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
110. Ganea Ion senator PSD DA
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
112. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
114. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
115. Găină Mihăiță deputat PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL Abținere
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL Abținere
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati Abținere
121. Gherman Dumitru deputat PSD DA
122. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
123. Gilia Claudia deputat PSD DA
124. Giugea Nicolae deputat PNL -
125. Goga Octavian deputat PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL Abținere
127. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
128. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati Abținere
129. Gudu Vasile deputat PNL Abținere
130. Hadârcă Ion senator ALDE -
131. Halici Nicușor deputat PSD DA
132. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
133. Hărătău Elena deputat PSD DA
134. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Huncă Mihaela deputat - NU
137. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL Abținere
138. Iancu Iulian deputat PSD DA
139. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
140. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
141. Iftimie Neculai deputat PSD DA
142. Ilea Vasile senator PSD DA
143. Ilie Viorel senator ALDE DA
144. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
145. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
146. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
147. Ionașcu Gabi senator - Abținere
148. Ionescu George deputat PNL Abținere
149. Ioniță Antoneta deputat PNL Abținere
150. Iordache Florin deputat PSD DA
151. Iordache Virginel senator PSD NU
152. Iriza Scarlat senator PSD DA
153. Itu Cornel deputat PSD DA
154. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
155. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
156. Lazăr Sorin deputat PSD DA
157. Longher Victoria deputat Minoritati DA
158. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
159. Lungu Dan senator USR DA
160. Lungu Tudorița deputat PNL NU
161. Lupașcu Costel deputat PSD DA
162. Lupescu Dumitru deputat USR NU
163. Lupu Victorel senator PSD Abținere
164. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
165. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
166. Manoliu Dan senator PSD Abținere
167. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
168. Mareș Mara deputat PNL NU
169. Marin Gheorghe senator PSD NU
170. Marin Nicolae senator PSD DA
171. Marussi George-Nicolae senator USR -
172. Matei Constantin-Bogdan senator PSD NU
173. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
174. Mihalescul Dumitru deputat PNL Abținere
175. Mihu Ștefan senator PSD Abținere
176. Mirea Siminica senator PSD DA
177. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
178. Mohaci Mihai deputat PSD DA
179. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL Abținere
180. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
181. Movilă Petru deputat PMP NU
182. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
183. Neagu Nicolae deputat PNL Abținere
184. Neață Eugen deputat PSD DA
185. Nicolae Șerban senator PSD Abținere
186. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
187. Niță Ilie senator ALDE DA
188. Niță Nicu deputat PSD DA
189. Nosa Iuliu deputat PSD DA
190. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
191. Olar Corneliu deputat PNL DA
192. Olteanu Daniel deputat ALDE Abținere
193. Oprea Dumitru deputat PNL -
194. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL Abținere
195. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
196. Oros Nechita-Adrian deputat PNL Abținere
197. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD Abținere
198. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
199. Pambuccian Varujan deputat Minoritati Abținere
200. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
201. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
202. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
203. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
204. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
205. Pavel Marian senator PSD DA
206. Păle Dănuț deputat PSD DA
207. Pănescu Doru-Adrian senator PSD Abținere
208. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
209. Petric Octavian deputat PSD DA
210. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
211. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
212. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD -
213. Pop Andrei deputat PSD DA
214. Pop Georgian deputat PSD DA
215. Pop Gheorghe senator PSD DA
216. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
217. Pop Tudor Rareș deputat USR -
218. Popa Cornel senator PNL Abținere
219. Popa Florin deputat PSD DA
220. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
222. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
223. Popescu Pavel deputat PNL Abținere
224. Preda Cezar-Florin deputat PNL Abținere
225. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
226. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL Abținere
227. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
228. Presură Alexandra deputat PSD DA
229. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR -
230. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL -
231. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
232. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
234. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR Abținere
235. Răduț Violeta deputat PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
237. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR -
238. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
239. Romanescu Cristinel deputat PNL Abținere
240. Roșca Lucreția deputat PSD DA
241. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
242. Ruse Mihai senator ALDE DA
243. Salan Viorel senator PSD NU
244. Savin Emanoil senator PSD DA
245. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP NU
247. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
248. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
249. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
250. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL Abținere
251. Silistru Doina senator PSD DA
252. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
253. Simionca Ionuț deputat PMP NU
254. Simonis Alfred - Robert deputat PSD -
255. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
256. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
257. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
258. Solomon Adrian deputat PSD -
259. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
260. Spânu Ion deputat PSD DA
261. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL Abținere
262. Stan Ioan senator PSD DA
263. Stan Viorel deputat PSD DA
264. Stancu Florinel deputat PSD DA
265. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
266. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
267. Stănescu Paul senator PSD DA
268. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
269. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL -
271. Suciu Matei deputat PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
273. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE Abținere
274. Szabó Ödön deputat UDMR DA
275. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
276. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
277. Șimon Gheorghe deputat PSD Abținere
278. Șoptică Costel senator PNL DA
279. Șotcan Theodora deputat PSD DA
280. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
282. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
283. Teiș Alina deputat PSD DA
284. Terea Ioan deputat PSD DA
285. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
286. Todor Adrian deputat PSD DA
287. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
288. Toma Cătălin Dumitru senator PNL Abținere
289. Toma Vasilică senator PSD DA
290. Tomac Eugen deputat PMP NU
291. Trăilă Cristina deputat PNL Abținere
292. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
293. Tudor Beatrice deputat PSD DA
294. Tudose Mihai deputat PSD DA
295. Turcan Raluca deputat PNL DA
296. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP Abținere
297. Turos Lóránd senator UDMR DA
298. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
299. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
300. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
301. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
302. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
303. Varga Glad-Aurel deputat PNL Abținere
304. Varga Vasile deputat PNL Abținere
305. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
306. Vela Ion-Marcel senator PNL -
307. Velcea Nicolae deputat PSD DA
308. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
309. Vîlceanu Dan deputat PNL Abținere
310. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
311. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
312. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
313. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
314. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
315. Vulpescu Ioan senator PSD DA
316. Weber Mihai deputat PSD DA
317. Wiener Adrian senator USR NU
318. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE Abținere
319. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 22:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro