Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 14:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 14:51

Subiect vot: Propunere 10
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:311 116 40 20 13 13 10 9 2 57 8 9 5 6 3
- voturi pentru (DA):224 112 14 8 12 11 6 6 1 42 4 2 5 1 -
- voturi împotrivă (NU):42 4 12 7 - 2 1 - 1 7 2 4 - 1 1
- abțineri:32 - 12 3 1 - 3 1 - 5 2 1 - 2 2
- nu au votat:13 - 2 2 - - - 2 - 3 - 2 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL NU
10. Andronescu Ecaterina senator PSD NU
11. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
12. Antal István-János deputat UDMR DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Anton Anton deputat ALDE NU
15. Apjok Norbert deputat UDMR DA
16. Arcan Emilia senator PSD DA
17. Ardelean Ben-Oni deputat PNL Abținere
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Badea Viorel Riceard senator PNL Abținere
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Bădălău Niculae senator PSD DA
26. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE Abținere
27. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
28. Băsescu Traian senator - NU
29. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Benkő Erika deputat UDMR DA
36. Bica Dănuț deputat PNL DA
37. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
40. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL Abținere
42. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
43. Bontea Vlad deputat PSD DA
44. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
46. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
47. Bran Ioana deputat PSD DA
48. Breaz Valer-Daniel senator PSD Abținere
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
50. Buican Cristian deputat PNL NU
51. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
52. Bulai Iulian deputat USR Abținere
53. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
54. Burciu Cristina deputat PSD DA
55. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
58. Caracota Iancu senator PNL NU
59. Căciulă Aurel deputat PSD DA
60. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
62. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
63. Cârciumaru Florin senator PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
66. Ciocan Dan deputat PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Cîțu Florin-Vasile senator PNL Abținere
71. Cobuz Maricela deputat PSD DA
72. Cocoș Vasile deputat PSD DA
73. Codreanu Constantin deputat PMP DA
74. Coliban Allen senator USR -
75. Corlățean Titus senator PSD NU
76. Cosma Andreea deputat PSD DA
77. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
78. Covaciu Severica-Rodica senator - Abținere
79. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
80. Crețu Gabriela senator PSD DA
81. Cristache Cătălin deputat PMP Abținere
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD NU
84. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Dehelean Silviu deputat USR DA
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Derzsi Ákos senator UDMR DA
89. Diaconescu Renică senator PSD DA
90. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
93. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
94. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
95. Dogariu Eugen senator PSD DA
96. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
97. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
99. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
100. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
101. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
102. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR -
103. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
104. Farago Petru deputat UDMR DA
105. Federovici Doina Elena senator PSD DA
106. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
107. Florea Damian deputat PSD DA
108. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
109. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati Abținere
111. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
113. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
114. Găină Mihăiță deputat PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
117. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Gherman Dumitru deputat PSD DA
120. Ghica Cristian senator USR NU
121. Ghilea Găvrilă deputat PNL Abținere
122. Ghinea Cristian deputat USR DA
123. Gilia Claudia deputat PSD DA
124. Giugea Nicolae deputat PNL NU
125. Goga Octavian deputat PSD DA
126. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati -
128. Gudu Vasile deputat PNL NU
129. Hadârcă Ion senator ALDE -
130. Halici Nicușor deputat PSD DA
131. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
132. Hărătău Elena deputat PSD DA
133. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
134. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
135. Huncă Mihaela deputat - NU
136. Iancu Iulian deputat PSD DA
137. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
138. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
139. Iftimie Neculai deputat PSD DA
140. Ilea Vasile senator PSD DA
141. Ilie Viorel senator ALDE DA
142. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
143. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
144. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
145. Ionașcu Gabi senator - Abținere
146. Ionescu George deputat PNL Abținere
147. Iordache Florin deputat PSD DA
148. Iordache Virginel senator PSD NU
149. Iriza Scarlat senator PSD DA
150. Itu Cornel deputat PSD DA
151. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
152. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
153. Kelemen Hunor deputat UDMR Abținere
154. Lazăr Sorin deputat PSD DA
155. Longher Victoria deputat Minoritati -
156. Lovin Dumitru deputat ALDE NU
157. Lungu Dan senator USR DA
158. Lungu Tudorița deputat PNL DA
159. Lupașcu Costel deputat PSD DA
160. Lupescu Dumitru deputat USR DA
161. Lupu Victorel senator PSD -
162. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
163. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
164. Manoliu Dan senator PSD Abținere
165. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
166. Marin Gheorghe senator PSD Abținere
167. Marin Nicolae senator PSD DA
168. Marussi George-Nicolae senator USR -
169. Matei Constantin-Bogdan senator PSD Abținere
170. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD -
171. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
172. Mihalescul Dumitru deputat PNL Abținere
173. Mihu Ștefan senator PSD DA
174. Mirea Siminica senator PSD DA
175. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
176. Mohaci Mihai deputat PSD DA
177. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL Abținere
178. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
179. Movilă Petru deputat PMP DA
180. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
181. Neagu Nicolae deputat PNL NU
182. Neață Eugen deputat PSD DA
183. Nicolae Șerban senator PSD Abținere
184. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
185. Niță Ilie senator ALDE -
186. Niță Nicu deputat PSD DA
187. Nosa Iuliu deputat PSD DA
188. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
189. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
190. Oprea Dumitru deputat PNL Abținere
191. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
192. Oros Nechita-Adrian deputat PNL Abținere
193. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
194. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
195. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
197. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
198. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
199. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
200. Pavel Marian senator PSD DA
201. Păle Dănuț deputat PSD DA
202. Pănescu Doru-Adrian senator PSD -
203. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
204. Petric Octavian deputat PSD DA
205. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
206. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
207. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD NU
208. Pop Andrei deputat PSD DA
209. Pop Georgian deputat PSD DA
210. Pop Gheorghe senator PSD DA
211. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
212. Pop Tudor Rareș deputat USR -
213. Popa Cornel senator PNL NU
214. Popa Florin deputat PSD DA
215. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
217. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
218. Popescu Pavel deputat PNL Abținere
219. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
220. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
221. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
222. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
223. Presură Alexandra deputat PSD DA
224. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
225. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
226. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
227. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
229. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
230. Răduț Violeta deputat PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
232. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
233. Romanescu Cristinel deputat PNL Abținere
234. Romașcanu Lucian senator PSD DA
235. Rotaru Ion senator PSD DA
236. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
237. Ruse Mihai senator ALDE Abținere
238. Salan Viorel senator PSD NU
239. Savin Emanoil senator PSD DA
240. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
242. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
243. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
244. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
245. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
246. Silistru Doina senator PSD DA
247. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
248. Simionca Ionuț deputat PMP DA
249. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
250. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL Abținere
251. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
252. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
253. Solomon Adrian deputat PSD DA
254. Soporan Aurel-Horea senator PSD NU
255. Spânu Ion deputat PSD DA
256. Stan Ioan senator PSD DA
257. Stan Viorel deputat PSD DA
258. Stancu Florinel deputat PSD DA
259. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
260. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
261. Stănescu Paul senator PSD DA
262. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
263. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
264. Suciu Matei deputat PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
266. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
267. Szabó Ödön deputat UDMR DA
268. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
269. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
270. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
271. Șișcu George deputat PNL -
272. Șoptică Costel senator PNL DA
273. Șotcan Theodora deputat PSD DA
274. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
276. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
277. Teiș Alina deputat PSD DA
278. Terea Ioan deputat PSD DA
279. Todor Adrian deputat PSD DA
280. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP Abținere
281. Toma Vasilică senator PSD DA
282. Tomac Eugen deputat PMP Abținere
283. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
284. Tudor Beatrice deputat PSD DA
285. Turcan Raluca deputat PNL DA
286. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
287. Turos Lóránd senator UDMR DA
288. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
289. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
290. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
291. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
292. Valeca Șerban Constantin senator PSD NU
293. Varga Glad-Aurel deputat PNL Abținere
294. Varga Vasile deputat PNL DA
295. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD NU
296. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
297. Velcea Nicolae deputat PSD DA
298. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
299. Vîlceanu Dan deputat PNL -
300. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
301. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
302. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
303. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
304. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
305. Vulpescu Ioan senator PSD DA
306. Weber Mihai deputat PSD DA
307. Wiener Adrian senator USR NU
308. Zainea Cornel deputat USR DA
309. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE NU
310. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
311. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 15:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro