Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 14:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 14:51

Subiect vot: Propunere 11
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:315 117 44 21 13 13 10 9 2 56 11 7 5 6 1
- voturi pentru (DA):232 111 26 4 12 12 5 6 - 42 5 - 5 4 -
- voturi împotrivă (NU):40 3 6 11 - 1 3 1 2 4 3 5 - - 1
- abțineri:32 2 9 6 1 - 2 1 - 5 3 1 - 2 -
- nu au votat:11 1 3 - - - - 1 - 5 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR -
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
11. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
12. Antal István-János deputat UDMR DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Anton Anton deputat ALDE DA
15. Apjok Norbert deputat UDMR Abținere
16. Arcan Emilia senator PSD DA
17. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
18. Avram Nicolae senator PSD Abținere
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Badea Viorel Riceard senator PNL Abținere
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
25. Bădălău Niculae senator PSD DA
26. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE Abținere
27. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
28. Băsescu Traian senator - NU
29. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD -
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Benkő Erika deputat UDMR DA
36. Bica Dănuț deputat PNL DA
37. Bichineț Corneliu deputat PMP Abținere
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
40. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD Abținere
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL Abținere
42. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
43. Bontea Vlad deputat PSD DA
44. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
46. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP NU
47. Bran Ioana deputat PSD DA
48. Breaz Valer-Daniel senator PSD -
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
50. Buican Cristian deputat PNL DA
51. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
52. Bulai Iulian deputat USR NU
53. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
54. Burciu Cristina deputat PSD DA
55. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
58. Caracota Iancu senator PNL NU
59. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
60. Căciulă Aurel deputat PSD DA
61. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
62. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
63. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
64. Cârciumaru Florin senator PSD NU
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
67. Ciocan Dan deputat PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
72. Cobuz Maricela deputat PSD DA
73. Cocoș Vasile deputat PSD Abținere
74. Codreanu Constantin deputat PMP DA
75. Coliban Allen senator USR Abținere
76. Corlățean Titus senator PSD -
77. Cosma Andreea deputat PSD DA
78. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
79. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD NU
80. Crețu Gabriela senator PSD DA
81. Cristache Cătălin deputat PMP NU
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
84. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE NU
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Deneș Ioan senator PSD DA
87. Derzsi Ákos senator UDMR DA
88. Diaconescu Renică senator PSD DA
89. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
90. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
91. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
92. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
93. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
94. Dogariu Eugen senator PSD -
95. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
96. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
98. Drulă Cătălin deputat USR DA
99. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
100. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
101. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
102. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
103. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
104. Farago Petru deputat UDMR DA
105. Federovici Doina Elena senator PSD DA
106. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
107. Florea Damian deputat PSD DA
108. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
109. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
111. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
113. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
114. Găină Mihăiță deputat PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
117. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
118. Gheorghiu Bogdan deputat PNL -
119. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati -
120. Gherman Dumitru deputat PSD DA
121. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
122. Ghinea Cristian deputat USR NU
123. Gilia Claudia deputat PSD DA
124. Giugea Nicolae deputat PNL NU
125. Goga Octavian deputat PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
128. Gudu Vasile deputat PNL NU
129. Hadârcă Ion senator ALDE DA
130. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
131. Hărătău Elena deputat PSD DA
132. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL Abținere
133. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
134. Huncă Mihaela deputat - NU
135. Iancu Iulian deputat PSD DA
136. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
137. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
138. Iftimie Neculai deputat PSD DA
139. Ilea Vasile senator PSD DA
140. Ilie Viorel senator ALDE DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
144. Ionescu George deputat PNL -
145. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
146. Iordache Florin deputat PSD DA
147. Iordache Virginel senator PSD DA
148. Iriza Scarlat senator PSD DA
149. Itu Cornel deputat PSD DA
150. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
151. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
152. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
153. Lazăr Sorin deputat PSD DA
154. Longher Victoria deputat Minoritati Abținere
155. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
156. Lungu Dan senator USR NU
157. Lungu Tudorița deputat PNL Abținere
158. Lupașcu Costel deputat PSD DA
159. Lupescu Dumitru deputat USR NU
160. Lupu Victorel senator PSD NU
161. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
162. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
163. Manoliu Dan senator PSD Abținere
164. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
165. Marin Gheorghe senator PSD -
166. Marin Nicolae senator PSD Abținere
167. Marussi George-Nicolae senator USR NU
168. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
169. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
170. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
171. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
172. Mihu Ștefan senator PSD DA
173. Mirea Siminica senator PSD DA
174. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
175. Mohaci Mihai deputat PSD DA
176. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
177. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
178. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
179. Neagu Nicolae deputat PNL DA
180. Neață Eugen deputat PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
182. Nicolae Șerban senator PSD -
183. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
184. Niță Ilie senator ALDE DA
185. Niță Nicu deputat PSD DA
186. Nosa Iuliu deputat PSD DA
187. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
188. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
189. Oprea Dumitru deputat PNL Abținere
190. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
191. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
192. Oros Nechita-Adrian deputat PNL Abținere
193. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
194. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
195. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
197. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
198. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
199. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
200. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
201. Pavel Marian senator PSD DA
202. Păle Dănuț deputat PSD DA
203. Pănescu Doru-Adrian senator PSD NU
204. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
205. Petric Octavian deputat PSD DA
206. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
207. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
208. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD NU
209. Pop Andrei deputat PSD DA
210. Pop Georgian deputat PSD DA
211. Pop Gheorghe senator PSD DA
212. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
213. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
214. Popa Cornel senator PNL Abținere
215. Popa Florin deputat PSD DA
216. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
217. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
218. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
219. Popescu Pavel deputat PNL Abținere
220. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
221. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
222. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
223. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
224. Presură Alexandra deputat PSD DA
225. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
226. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
227. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL -
229. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
231. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
232. Răduț Violeta deputat PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
234. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
235. Romanescu Cristinel deputat PNL Abținere
236. Roșca Lucreția deputat PSD DA
237. Rotaru Ion senator PSD DA
238. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
239. Ruse Mihai senator ALDE Abținere
240. Salan Viorel senator PSD DA
241. Savin Emanoil senator PSD DA
242. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
243. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
244. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
245. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
246. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
247. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
248. Silistru Doina senator PSD DA
249. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
250. Simionca Ionuț deputat PMP DA
251. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
252. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
253. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
254. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
255. Solomon Adrian deputat PSD DA
256. Soporan Aurel-Horea senator PSD Abținere
257. Spânu Ion deputat PSD DA
258. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
259. Stan Ioan senator PSD DA
260. Stan Viorel deputat PSD DA
261. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
262. Stancu Florinel deputat PSD DA
263. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
264. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
265. Stănescu Paul senator PSD DA
266. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL Abținere
268. Suciu Matei deputat PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
270. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
271. Szabó Ödön deputat UDMR DA
272. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
273. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
274. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
275. Șișcu George deputat PNL DA
276. Șoptică Costel senator PNL DA
277. Șotcan Theodora deputat PSD DA
278. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
279. Ștefan Ion deputat PNL DA
280. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
281. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
282. Teiș Alina deputat PSD DA
283. Terea Ioan deputat PSD DA
284. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
285. Todor Adrian deputat PSD DA
286. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP Abținere
287. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
288. Toma Vasilică senator PSD DA
289. Tomac Eugen deputat PMP NU
290. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
291. Tudor Beatrice deputat PSD DA
292. Turcan Raluca deputat PNL DA
293. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
294. Turos Lóránd senator UDMR DA
295. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
296. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
297. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
298. Valeca Șerban Constantin senator PSD Abținere
299. Varga Vasile deputat PNL DA
300. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD NU
301. Vela Ion-Marcel senator PNL Abținere
302. Velcea Nicolae deputat PSD DA
303. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
304. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
305. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
306. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
307. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
308. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
309. Vulpescu Ioan senator PSD DA
310. Weber Mihai deputat PSD DA
311. Wiener Adrian senator USR NU
312. Zainea Cornel deputat USR NU
313. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
314. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 4:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro