Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 14:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 14:57

Subiect vot: Numirea unui membru al Colegiului Consiliului National pentru Studierea Arhivelor Securitatii. Raportul comun al Comisiilor juridice ale celor doua Camere ale Parlamentului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:332 118 52 24 15 13 11 5 2 56 12 9 6 6 3
- voturi pentru (DA):331 118 52 24 15 13 11 5 2 56 12 9 6 6 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Axinte Vasile deputat PSD DA
15. Babuș Radu deputat PSD DA
16. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR DA
20. Bădălău Niculae senator PSD DA
21. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
23. Băsescu Traian senator - NU
24. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Benkő Erika deputat UDMR DA
30. Bica Dănuț deputat PNL DA
31. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
36. Bodea Marius deputat PNL DA
37. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
38. Bontea Vlad deputat PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
43. Bran Ioana deputat PSD DA
44. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
46. Buican Cristian deputat PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulai Iulian deputat USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
50. Burciu Cristina deputat PSD DA
51. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
52. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
53. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
54. Caracota Iancu senator PNL DA
55. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
56. Căciulă Aurel deputat PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
60. Cârciumaru Florin senator PSD DA
61. Cherecheș Florica deputat PNL DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
64. Ciocan Dan deputat PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
66. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
69. Cobuz Maricela deputat PSD DA
70. Cocoș Vasile deputat PSD DA
71. Codreanu Constantin deputat PMP DA
72. Coliban Allen senator USR DA
73. Corlățean Titus senator PSD DA
74. Cosma Andreea deputat PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
76. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
78. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
79. Crețu Gabriela senator PSD DA
80. Cristache Cătălin deputat PMP DA
81. Cristina Ioan senator PNL DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
84. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Dehelean Silviu deputat USR DA
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Derzsi Ákos senator UDMR DA
89. Diaconescu Renică senator PSD DA
90. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dircă George-Edward senator USR DA
93. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
94. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
95. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
96. Dobrovie Matei-Adrian deputat - DA
97. Dogariu Eugen senator PSD DA
98. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
99. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
100. Drulă Cătălin deputat USR DA
101. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
102. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
103. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
104. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
105. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
106. Farago Petru deputat UDMR DA
107. Federovici Doina Elena senator PSD DA
108. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
109. Florea Damian deputat PSD DA
110. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
111. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
112. Furic Iarco deputat Minoritati DA
113. Ganea Ion senator PSD DA
114. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
116. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
117. Găină Mihăiță deputat PSD DA
118. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
119. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
120. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
121. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
122. Gherman Dumitru deputat PSD DA
123. Ghica Cristian senator USR DA
124. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
125. Ghinea Cristian deputat USR DA
126. Gilia Claudia deputat PSD DA
127. Giugea Nicolae deputat PNL DA
128. Goga Octavian deputat PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
130. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
131. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
132. Gudu Vasile deputat PNL DA
133. Hadârcă Ion senator ALDE DA
134. Halici Nicușor deputat PSD DA
135. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
136. Hărătău Elena deputat PSD DA
137. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
140. Iancu Iulian deputat PSD DA
141. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
142. Iftimie Neculai deputat PSD DA
143. Ilea Vasile senator PSD DA
144. Ilie Viorel senator ALDE DA
145. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
146. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
147. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
148. Ionașcu Gabi senator - DA
149. Ionescu George deputat PNL DA
150. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
151. Iordache Florin deputat PSD DA
152. Iordache Virginel senator PSD DA
153. Iriza Scarlat senator PSD DA
154. Itu Cornel deputat PSD DA
155. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
156. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
157. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
158. Lazăr Sorin deputat PSD DA
159. Longher Victoria deputat Minoritati DA
160. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
161. Lungu Dan senator USR DA
162. Lungu Tudorița deputat PNL DA
163. Lupașcu Costel deputat PSD DA
164. Lupescu Dumitru deputat USR DA
165. Lupu Victorel senator PSD DA
166. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
167. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
168. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
169. Manoliu Dan senator PSD DA
170. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
171. Mareș Mara deputat PNL DA
172. Marin Gheorghe senator PSD DA
173. Marin Nicolae senator PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
175. Marussi George-Nicolae senator USR DA
176. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
177. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
178. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
179. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
180. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
181. Mihu Ștefan senator PSD DA
182. Mirea Siminica senator PSD DA
183. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
184. Mohaci Mihai deputat PSD DA
185. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
186. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
187. Movilă Petru deputat PMP DA
188. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
189. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
190. Neață Eugen deputat PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
192. Nicolae Șerban senator PSD DA
193. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
194. Niță Ilie senator ALDE DA
195. Niță Nicu deputat PSD DA
196. Nosa Iuliu deputat PSD DA
197. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
198. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
199. Oprea Dumitru deputat PNL DA
200. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
201. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
202. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
203. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
204. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
205. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
206. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
207. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
208. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
209. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
210. Pavel Marian senator PSD DA
211. Păle Dănuț deputat PSD DA
212. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
213. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
214. Petric Octavian deputat PSD DA
215. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
216. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
217. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
218. Pop Andrei deputat PSD DA
219. Pop Georgian deputat PSD DA
220. Pop Gheorghe senator PSD DA
221. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
222. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
223. Popa Cornel senator PNL DA
224. Popa Florin deputat PSD DA
225. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
226. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
227. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
228. Popescu Pavel deputat PNL DA
229. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
230. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
231. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
232. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
233. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
234. Presură Alexandra deputat PSD DA
235. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
236. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
237. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
238. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
240. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
242. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
243. Răduț Violeta deputat PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
245. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
246. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
247. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
248. Roșca Lucreția deputat PSD DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
251. Ruse Mihai senator ALDE DA
252. Salan Viorel senator PSD DA
253. Savin Emanoil senator PSD DA
254. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
256. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
258. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
259. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
260. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
261. Silistru Doina senator PSD DA
262. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
263. Simionca Ionuț deputat PMP DA
264. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
265. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
266. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
267. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
268. Solomon Adrian deputat PSD DA
269. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
270. Spânu Ion deputat PSD DA
271. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
272. Stan Ioan senator PSD DA
273. Stan Viorel deputat PSD DA
274. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
275. Stancu Florinel deputat PSD DA
276. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
277. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
278. Stănescu Paul senator PSD DA
279. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
280. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
281. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
282. Suciu Matei deputat PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
284. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
285. Szabó Ödön deputat UDMR DA
286. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
287. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
288. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
289. Șișcu George deputat PNL DA
290. Șoptică Costel senator PNL DA
291. Șotcan Theodora deputat PSD DA
292. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
293. Ștefan Ion deputat PNL DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
295. Tánczos Barna senator UDMR DA
296. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
297. Teiș Alina deputat PSD DA
298. Terea Ioan deputat PSD DA
299. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
300. Todor Adrian deputat PSD DA
301. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
302. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
303. Toma Vasilică senator PSD DA
304. Tomac Eugen deputat PMP DA
305. Trăilă Cristina deputat PNL DA
306. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
307. Tudor Beatrice deputat PSD DA
308. Tudose Mihai deputat PSD DA
309. Turcan Raluca deputat PNL DA
310. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
311. Turos Lóránd senator UDMR DA
312. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
313. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
314. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
315. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
316. Varga Vasile deputat PNL DA
317. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
318. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
319. Velcea Nicolae deputat PSD DA
320. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
321. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
322. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
323. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
324. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
325. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
326. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
327. Vulpescu Ioan senator PSD DA
328. Weber Mihai deputat PSD DA
329. Zainea Cornel deputat USR DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
331. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 23:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro