Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2018 > 14:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 14:46

Subiect vot: Sesiune de acomodare cu votul electronic in cadrul sedintelor comune ale Camerei Deputatilor si Senatului - 8 voturi electronice.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:326 113 53 22 13 12 10 9 3 58 13 7 5 5 3
- voturi pentru (DA):262 113 41 4 13 11 5 8 - 49 9 1 5 3 -
- voturi împotrivă (NU):26 - 9 7 - - 2 - 3 - 1 4 - - -
- abțineri:13 - - 8 - 1 2 1 - 1 - - - - -
- nu au votat:25 - 3 3 - - 1 - - 8 3 2 - 2 3

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
11. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
12. Antal István-János deputat UDMR DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Anton Anton deputat ALDE Abținere
15. Apjok Norbert deputat UDMR DA
16. Arcan Emilia senator PSD DA
17. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
24. Bădălău Niculae senator PSD DA
25. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE -
26. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
27. Băsescu Traian senator - -
28. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
34. Benkő Erika deputat UDMR DA
35. Bica Dănuț deputat PNL DA
36. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
39. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius deputat PNL DA
42. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
43. Bontea Vlad deputat PSD DA
44. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
45. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR -
47. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
48. Bran Ioana deputat PSD DA
49. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buican Cristian deputat PNL NU
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulai Iulian deputat USR Abținere
54. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
55. Burciu Cristina deputat PSD DA
56. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
57. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
58. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
59. Caracota Iancu senator PNL -
60. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
61. Căciulă Aurel deputat PSD DA
62. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
63. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
64. Cârciumaru Florin senator PSD DA
65. Cherecheș Florica deputat PNL DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
67. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD -
68. Ciocan Dan deputat PSD DA
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
71. Cobuz Maricela deputat PSD DA
72. Cocoș Vasile deputat PSD DA
73. Codreanu Constantin deputat PMP DA
74. Coliban Allen senator USR NU
75. Corlățean Titus senator PSD DA
76. Cosma Andreea deputat PSD DA
77. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
78. Covaciu Severica-Rodica senator - -
79. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
80. Crețu Gabriela senator PSD DA
81. Cristache Cătălin deputat PMP NU
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
84. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
85. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
86. Deneș Ioan senator PSD DA
87. Derzsi Ákos senator UDMR DA
88. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
91. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
92. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
93. Dobrovie Matei-Adrian deputat - NU
94. Dogariu Eugen senator PSD DA
95. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
96. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
98. Drulă Cătălin deputat USR Abținere
99. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
100. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
101. Dunca Marius-Alexandru senator PSD Abținere
102. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
103. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
104. Farago Petru deputat UDMR DA
105. Federovici Doina Elena senator PSD DA
106. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
107. Florea Damian deputat PSD DA
108. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
109. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
110. Ganea Ion senator PSD -
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati Abținere
112. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
114. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
115. Găină Mihăiță deputat PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL -
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
121. Gherman Dumitru deputat PSD DA
122. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
123. Ghinea Cristian deputat USR NU
124. Gilia Claudia deputat PSD DA
125. Giugea Nicolae deputat PNL NU
126. Goga Octavian deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL -
128. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
130. Gudu Vasile deputat PNL DA
131. Hadârcă Ion senator ALDE DA
132. Halici Nicușor deputat PSD DA
133. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
134. Hărătău Elena deputat PSD DA
135. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
136. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
137. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
138. Huncă Mihaela deputat - NU
139. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
140. Iancu Iulian deputat PSD DA
141. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
142. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
143. Iftimie Neculai deputat PSD DA
144. Ilea Vasile senator PSD DA
145. Ilie Viorel senator ALDE DA
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
148. Ionașcu Gabi senator - -
149. Ionescu George deputat PNL DA
150. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
151. Iordache Florin deputat PSD DA
152. Iordache Virginel senator PSD DA
153. Iriza Scarlat senator PSD DA
154. Itu Cornel deputat PSD DA
155. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
156. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
157. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
158. Lazăr Sorin deputat PSD DA
159. Longher Victoria deputat Minoritati DA
160. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
161. Lungu Dan senator USR -
162. Lungu Tudorița deputat PNL NU
163. Lupașcu Costel deputat PSD DA
164. Lupescu Dumitru deputat USR DA
165. Lupu Victorel senator PSD DA
166. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
167. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
168. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
169. Manoliu Dan senator PSD -
170. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD -
171. Mareș Mara deputat PNL DA
172. Marin Gheorghe senator PSD DA
173. Marin Nicolae senator PSD DA
174. Marussi George-Nicolae senator USR -
175. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
176. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
177. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
178. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
179. Mihu Ștefan senator PSD DA
180. Mirea Siminica senator PSD DA
181. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
182. Mohaci Mihai deputat PSD DA
183. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
184. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
186. Neagu Nicolae deputat PNL DA
187. Neață Eugen deputat PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
189. Nicolae Șerban senator PSD DA
190. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
191. Niță Ilie senator ALDE -
192. Niță Nicu deputat PSD DA
193. Nosa Iuliu deputat PSD DA
194. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
195. Olar Corneliu deputat PNL NU
196. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
197. Oprea Dumitru deputat PNL NU
198. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
199. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
200. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
201. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
202. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
203. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
204. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
205. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
206. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
207. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
208. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
209. Pavel Marian senator PSD DA
210. Păle Dănuț deputat PSD DA
211. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
212. Petric Octavian deputat PSD DA
213. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
214. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
215. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
216. Pop Andrei deputat PSD DA
217. Pop Georgian deputat PSD DA
218. Pop Gheorghe senator PSD DA
219. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
220. Popa Cornel senator PNL DA
221. Popa Florin deputat PSD DA
222. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
223. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
224. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
225. Popescu Pavel deputat PNL DA
226. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
227. Preda Cezar-Florin deputat PNL -
228. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
229. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
230. Presură Alexandra deputat PSD DA
231. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
232. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
233. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
234. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
236. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
238. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
239. Răduț Violeta deputat PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
241. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
242. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
243. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
244. Romașcanu Lucian senator PSD DA
245. Rotaru Ion senator PSD -
246. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
247. Salan Viorel senator PSD DA
248. Savin Emanoil senator PSD DA
249. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP -
251. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
252. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
253. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
254. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
255. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
256. Silistru Doina senator PSD -
257. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
258. Simionca Ionuț deputat PMP Abținere
259. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
260. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
261. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
262. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
263. Solomon Adrian deputat PSD DA
264. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
265. Spânu Ion deputat PSD DA
266. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
267. Stan Ioan senator PSD DA
268. Stan Viorel deputat PSD DA
269. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
270. Stancu Florinel deputat PSD DA
271. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
272. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
273. Stănescu Paul senator PSD DA
274. Stângă George-Cătălin senator PNL -
275. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
277. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
278. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
279. Szabó Ödön deputat UDMR DA
280. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
281. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
282. Șoptică Costel senator PNL DA
283. Șotcan Theodora deputat PSD DA
284. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
285. Ștefan Ion deputat PNL -
286. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
287. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
288. Teiș Alina deputat PSD DA
289. Terea Ioan deputat PSD DA
290. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
291. Todor Adrian deputat PSD DA
292. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP Abținere
293. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
294. Toma Vasilică senator PSD -
295. Tomac Eugen deputat PMP NU
296. Trăilă Cristina deputat PNL DA
297. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
298. Tudor Beatrice deputat PSD DA
299. Tudose Mihai deputat PSD DA
300. Turcan Raluca deputat PNL DA
301. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
302. Turos Lóránd senator UDMR DA
303. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
304. Țuțuianu Adrian senator PSD -
305. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
306. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
307. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
308. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
309. Varga Vasile deputat PNL DA
310. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
311. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
312. Velcea Nicolae deputat PSD DA
313. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
314. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
315. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
316. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR -
317. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
318. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
319. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
320. Vulpescu Ioan senator PSD DA
321. Weber Mihai deputat PSD DA
322. Wiener Adrian senator USR NU
323. Zainea Cornel deputat USR -
324. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
325. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 6:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro