Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.11.2018 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 noiembrie 2018, ora 12:08

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 66/2018 privind desființarea Universității ''George Barițiu'' din Brașov
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 123 53 24 17 13 8 15 8
- voturi pentru (DA):254 120 52 24 16 12 8 15 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - 1 - - 1
- nu au votat:4 2 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD -
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Florea Damian PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Hărătău Elena PSD DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela - DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Ioniță Antoneta PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL -
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Mocanu Adrian ALDE DA
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Movilă Petru PMP DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olar Corneliu PNL DA
156. Olteanu Daniel ALDE DA
157. Oprea Dumitru PNL DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP DA
164. Pau Radu - Adrian PSD DA
165. Păle Dănuț PSD DA
166. Petcu Toma-Florin ALDE DA
167. Petrea Gabriel PSD DA
168. Petric Octavian PSD DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
171. Podașcă Gabriela-Maria - DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Pop Tudor Rareș USR DA
174. Popa Florin PSD DA
175. Popa Mihai Valentin PSD Abținere
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Preda Cezar-Florin PNL DA
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
185. Prună Cristina-Mădălina USR DA
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
191. Răduț Violeta PSD DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
193. Roman Florin-Claudiu PNL DA
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
198. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
202. Simion Lucian-Eduard PSD DA
203. Simionca Ionuț PMP DA
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
206. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Spânu Ion PSD DA
209. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
210. Stan Viorel PSD DA
211. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
212. Stancu Florinel PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Matei PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
221. Șarapatin Elvira PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL DA
227. Ștefan Corneliu PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tabugan Ion ALDE DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Tîlvăr Angel PSD DA
234. Todor Adrian PSD DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Tomac Eugen PMP DA
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Tudose Mihai PSD DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Vasile PNL DA
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vasilică Radu Costin PSD DA
249. Văcaru Alin Vasile - DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
256. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
257. Vosganian Varujan ALDE DA
258. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zainea Cornel USR DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 5:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro