Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.11.2018 > 16:14 Versiunea pentru printare
Luni, 26 noiembrie 2018, ora 16:14

Subiect vot: Pl-x 297/2018 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:146 82 21 16 8 6 2 9 2
- voturi pentru (DA):128 82 20 - 8 6 2 9 1
- voturi împotrivă (NU):16 - - 15 - - - - 1
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR NU
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Cosma Lavinia-Corina USR NU
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
38. Dehelean Silviu USR Abținere
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Farago Petru UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Furtună Mirela PSD DA
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
54. Gheorghe Tinel PNL DA
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Ghinea Cristian USR NU
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Halici Nicușor PSD DA
61. Hărătău Elena PSD DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Iancu Marius-Ionel PSD DA
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR NU
66. Ioniță Antoneta PNL DA
67. Iordache Florin PSD DA
68. Itu Cornel PSD DA
69. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
70. Korodi Attila UDMR DA
71. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
72. Longher Victoria Minoritati DA
73. Lovin Dumitru ALDE DA
74. Lupescu Dumitru USR NU
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
76. Mareș Mara PNL DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
79. Mînzatu Roxana PSD DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
82. Neață Eugen PSD DA
83. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
84. Nicoară Romeo Florin PNL DA
85. Nistor Laurențiu PSD DA
86. Niță Mihai ALDE DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Nosa Iuliu PSD DA
89. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
90. Oteșanu Daniela PSD DA
91. Pană Adriana-Doina PSD DA
92. Paraschiv Rodica PSD DA
93. Pașcan Emil-Marius PMP DA
94. Păle Dănuț PSD DA
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
96. Pop Andrei PSD DA
97. Pop Georgian PSD DA
98. Popa Florin PSD DA
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
100. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
101. Presură Alexandra PSD DA
102. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
103. Prună Cristina-Mădălina USR NU
104. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
105. Rădulescu Alexandru PSD DA
106. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
108. Roman Florin-Claudiu PNL DA
109. Roman Ioan Sorin PSD DA
110. Roșca Lucreția PSD DA
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Solomon Adrian PSD DA
113. Stan Viorel PSD DA
114. Stancu Florinel PSD DA
115. Stativă Irinel Ioan PSD DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
118. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
119. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
120. Șarapatin Elvira PSD DA
121. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
122. Șișcu George PNL DA
123. Șotcan Theodora PSD DA
124. Șovăială Constantin PNL DA
125. Ștefan Corneliu PSD DA
126. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
127. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
128. Teiș Alina PSD DA
129. Terea Ioan PSD DA
130. Tîlvăr Angel PSD DA
131. Todor Adrian PSD DA
132. Toma Ilie PSD DA
133. Tripa Florin-Dan PSD DA
134. Tudor Beatrice PSD DA
135. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
136. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
137. Varga Vasile PNL DA
138. Vasile Daniel Minoritati DA
139. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
140. Velcea Nicolae PSD DA
141. Vexler Silviu Minoritati DA
142. Vîrză Mihăiță PSD DA
143. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
144. Vosganian Varujan ALDE DA
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
146. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 4:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro