Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.11.2018 > 16:16 Versiunea pentru printare
Luni, 26 noiembrie 2018, ora 16:16

Subiect vot: Pl-x 581/2014 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 84 30 17 10 5 3 10 3
- voturi pentru (DA):141 84 29 - 10 5 2 10 1
- voturi împotrivă (NU):19 - - 17 - - - - 2
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bălănescu Alexandru PSD DA
6. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Benedek Zacharie UDMR DA
10. Benga Tudor - Vlad USR NU
11. Benkő Erika UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Viorica PNL DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Cosma Lavinia-Corina USR NU
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csoma Botond UDMR DA
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
41. Dehelean Silviu USR NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
47. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
49. Drulă Cătălin USR NU
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Farago Petru UDMR DA
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
60. Gheorghe Tinel PNL DA
61. Gherman Dumitru PSD DA
62. Ghinea Cristian USR NU
63. Gilia Claudia PSD DA
64. Giugea Nicolae PNL DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Gudu Vasile PNL DA
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Hărătău Elena PSD DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Iancu Marius-Ionel PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
73. Ion Stelian-Cristian USR NU
74. Ioniță Antoneta PNL DA
75. Iordache Florin PSD DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
79. Longher Victoria Minoritati DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL DA
82. Lupescu Dumitru USR NU
83. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
84. Mareș Mara PNL DA
85. Marica Petru-Sorin PSD DA
86. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
87. Mînzatu Roxana PSD DA
88. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
90. Neață Eugen PSD DA
91. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
92. Nicoară Romeo Florin PNL DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Mihai ALDE DA
95. Niță Nicu PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Oprea Dumitru PNL DA
98. Oteșanu Daniela PSD DA
99. Pană Adriana-Doina PSD DA
100. Paraschiv Rodica PSD DA
101. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
102. Păle Dănuț PSD DA
103. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
104. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
105. Pop Andrei PSD DA
106. Pop Georgian PSD DA
107. Popa Florin PSD DA
108. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
109. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
110. Presură Alexandra PSD DA
111. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
112. Prună Cristina-Mădălina USR NU
113. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
114. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
115. Rădulescu Alexandru PSD DA
116. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
118. Roman Florin-Claudiu PNL DA
119. Roman Ioan Sorin PSD DA
120. Roșca Lucreția PSD DA
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
122. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
123. Simionca Ionuț PMP DA
124. Simonis Alfred - Robert PSD DA
125. Solomon Adrian PSD DA
126. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
127. Stan Viorel PSD DA
128. Stancu Florinel PSD DA
129. Stativă Irinel Ioan PSD DA
130. Stănescu Alexandru PSD DA
131. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
132. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
133. Suciu Matei PSD DA
134. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
135. Șarapatin Elvira PSD DA
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
137. Șișcu George PNL DA
138. Șotcan Theodora PSD DA
139. Șovăială Constantin PNL DA
140. Ștefan Corneliu PSD DA
141. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
142. Tabugan Ion ALDE DA
143. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
144. Teiș Alina PSD DA
145. Terea Ioan PSD DA
146. Tîlvăr Angel PSD DA
147. Todor Adrian PSD DA
148. Toma Ilie PSD DA
149. Trăilă Cristina PNL DA
150. Tripa Florin-Dan PSD DA
151. Tudor Beatrice PSD DA
152. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
153. Varga Vasile PNL DA
154. Vasile Daniel Minoritati DA
155. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
156. Velcea Nicolae PSD DA
157. Vexler Silviu Minoritati DA
158. Vîlceanu Dan PNL DA
159. Vîrză Mihăiță PSD DA
160. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
161. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 2:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro