Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:16

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European si Consiliul European - O Europa care protejeaza: o initiativa de extindere a competentelor Parchetului European pentru a include infractiunile de terorism transfrontaliere Contributia Comisiei Europene la reuniunea liderilor din Salzburg din 19-20 septembrie 2018COM (2018) 641 (PHCD 82/2018).
PHC 82/2018 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliul European - O Europă care protejează: o inițiativă de extindere a competențelor Parchetului European pentru a include infracțiunile de terorism transfrontaliere Contribuția Comisiei Europene la reuniunea liderilor din Salzburg din 19-20 septembrie 2018COM(2018) 641
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:248 123 46 23 13 13 9 15 6
- voturi pentru (DA):246 122 46 23 12 13 9 15 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Borza Remus-Adrian - DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Cristache Cătălin PMP DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Hărătău Elena PSD DA
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela - DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ionescu George PNL DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lungu Tudorița PNL DA
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mocanu Adrian ALDE DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Movilă Petru PMP DA
132. Mușoiu Ștefan PSD DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai ALDE DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Olar Corneliu PNL DA
146. Olteanu Daniel ALDE DA
147. Oprea Dumitru PNL DA
148. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pau Radu - Adrian PSD DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petcu Toma-Florin ALDE DA
157. Petrea Gabriel PSD DA
158. Petric Octavian PSD DA
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
161. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
162. Podașcă Gabriela-Maria - DA
163. Ponta Victor-Viorel - DA
164. Pop Georgian PSD DA
165. Pop Tudor Rareș USR DA
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Mihai Valentin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
171. Preda Cezar-Florin PNL DA
172. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
179. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD -
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Ioan Sorin PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
191. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
192. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simionca Ionuț PMP DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
198. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Spânu Ion PSD DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
202. Stan Viorel PSD DA
203. Stancu Florinel PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL DA
217. Ștefan Corneliu PSD DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
219. Tabugan Ion ALDE DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Teiș Alina PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Trăilă Cristina PNL DA
228. Tripa Florin-Dan PSD DA
229. Tudor Beatrice PSD DA
230. Tudose Mihai PSD DA
231. Turcan Raluca PNL DA
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
233. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Vasile Daniel Minoritati DA
236. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vîlceanu Dan PNL DA
240. Vîrză Mihăiță PSD DA
241. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
242. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
243. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
244. Vosganian Varujan ALDE DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 februarie 2019, 6:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro