Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
6,2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 570/2018 privind modificarea art.8 alin.(1) lit.b) din Legea nr.220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 123 49 24 16 13 10 16 7
- voturi pentru (DA):253 123 49 20 16 13 10 15 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 - - 4 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR Abținere
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristache Cătălin PMP DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Hărătău Elena PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela - DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Ionescu George PNL DA
116. Ioniță Antoneta PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Mocanu Adrian ALDE DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
140. Movilă Petru PMP DA
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neagu Nicolae PNL DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Olar Corneliu PNL DA
155. Olteanu Daniel ALDE DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP DA
164. Pau Radu - Adrian PSD DA
165. Păle Dănuț PSD DA
166. Petcu Toma-Florin ALDE DA
167. Petrea Gabriel PSD DA
168. Petric Octavian PSD DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Podașcă Gabriela-Maria - DA
173. Ponta Victor-Viorel - DA
174. Pop Georgian PSD DA
175. Pop Tudor Rareș USR DA
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Mihai Valentin PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
181. Preda Cezar-Florin PNL DA
182. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
185. Prună Cristina-Mădălina USR DA
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Răduț Violeta PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Roșca Lucreția PSD DA
197. Rotaru Alexandru PSD DA
198. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
199. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
200. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simionca Ionuț PMP DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Spânu Ion PSD DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stan Viorel PSD DA
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Matei PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șarapatin Elvira PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL DA
227. Ștefan Corneliu PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tabugan Ion ALDE DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Tîlvăr Angel PSD DA
234. Todor Adrian PSD DA
235. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Trăilă Cristina PNL DA
238. Tripa Florin-Dan PSD DA
239. Tudor Beatrice PSD DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
244. Vasile Daniel Minoritati DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Vîrză Mihăiță PSD DA
251. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zainea Cornel USR Abținere
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 aprilie 2019, 16:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro