Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:20

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 418/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.44/2018 privind unele măsuri referitoare la aplicarea unor dispoziții și prelungirea unui termen prevăzute de Ordonanța de urgență a Guvernului nr.28/1999 privind obligația operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale, precum și pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2007 privind datoria publică
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:257 124 48 24 16 13 9 16 7
- voturi pentru (DA):221 124 48 1 16 13 - 16 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:36 - - 23 - - 9 - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR Abținere
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - Abținere
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR Abținere
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP Abținere
55. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
65. Dehelean Silviu USR Abținere
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR Abținere
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Damian PSD DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Ghinea Cristian USR Abținere
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Vasile PNL DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Hărătău Elena PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela - DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR Abținere
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marica Petru-Sorin PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mînzatu Roxana PSD DA
133. Mocanu Adrian ALDE DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohaci Mihai PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
138. Movilă Petru PMP Abținere
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
142. Neagu Nicolae PNL DA
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL DA
153. Olteanu Daniel ALDE DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petcu Toma-Florin ALDE DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petric Octavian PSD DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
169. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
170. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
171. Ponta Victor-Viorel - Abținere
172. Pop Georgian PSD DA
173. Pop Tudor Rareș USR Abținere
174. Popa Florin PSD DA
175. Popa Mihai Valentin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
179. Preda Cezar-Florin PNL DA
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
183. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
187. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
198. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
199. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
200. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Simionca Ionuț PMP Abținere
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
206. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Spânu Ion PSD DA
209. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
210. Stan Viorel PSD DA
211. Stancu Florinel PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Alexandru PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
217. Suciu Matei PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șarapatin Elvira PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șovăială Constantin PNL DA
225. Ștefan Corneliu PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tabugan Ion ALDE DA
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Teiș Alina PSD DA
230. Terea Ioan PSD DA
231. Tîlvăr Angel PSD DA
232. Todor Adrian PSD DA
233. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
234. Toma Ilie PSD DA
235. Trăilă Cristina PNL DA
236. Tripa Florin-Dan PSD DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Vass Levente UDMR DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vîlceanu Dan PNL DA
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
251. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Vosganian Varujan ALDE DA
254. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR Abținere
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 aprilie 2019, 21:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro