Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:33

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 348/2017 privind respingerea Ordonanței Guvernului nr.4/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:253 121 48 24 15 13 10 14 8
- voturi pentru (DA):149 121 2 - - 13 - 13 -
- voturi împotrivă (NU):101 - 46 23 15 - 9 1 7
- abțineri:3 - - 1 - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - NU
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - Abținere
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR Abținere
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Constantin Daniel - NU
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Cristache Cătălin PMP NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR NU
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR NU
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Culeafă Mihai PNL NU
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Dan Nicușor Daniel USR NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL NU
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
75. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR NU
81. Farago Petru UDMR NU
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gheorghe Tinel PNL NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL NU
97. Ghinea Cristian USR NU
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL NU
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Hărătău Elena PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela - NU
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR NU
115. Ionescu George PNL NU
116. Ioniță Antoneta PNL NU
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Korodi Attila UDMR NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
128. Mareș Mara PNL NU
129. Marica Petru-Sorin PSD DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Mocanu Adrian ALDE DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
137. Movilă Petru PMP NU
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
140. Neagu Nicolae PNL NU
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
143. Nicoară Romeo Florin PNL NU
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai ALDE DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL NU
150. Olteanu Daniel ALDE DA
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL NU
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP NU
159. Pau Radu - Adrian PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
166. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
167. Podașcă Gabriela-Maria - NU
168. Ponta Victor-Viorel - NU
169. Pop Georgian PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR NU
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
176. Preda Cezar-Florin PNL NU
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
180. Prună Cristina-Mădălina USR NU
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
189. Roman Florin-Claudiu PNL NU
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
195. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
197. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
198. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
199. Seres Dénes UDMR NU
200. Simionca Ionuț PMP NU
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Spânu Ion PSD DA
206. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
207. Stan Viorel PSD DA
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Szabó Ödön UDMR NU
216. Șarapatin Elvira PSD DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL NU
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL NU
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
224. Tabugan Ion ALDE DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Teiș Alina PSD DA
227. Terea Ioan PSD DA
228. Tîlvăr Angel PSD DA
229. Todor Adrian PSD DA
230. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
231. Toma Ilie PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL NU
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Turcan Raluca PNL NU
237. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vass Levente UDMR NU
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vîlceanu Dan PNL NU
246. Vîrză Mihăiță PSD DA
247. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
248. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
250. Vosganian Varujan ALDE DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Zainea Cornel USR NU
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro