Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 432/2018 privind unele măsuri sancționatorii în domeniul radiocomunicațiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:255 124 46 24 15 13 10 15 8
- voturi pentru (DA):254 124 46 24 15 13 10 15 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Constantin Daniel - DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristache Cătălin PMP DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Hărătău Elena PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela - DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George PNL DA
115. Ioniță Antoneta PNL DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mînzatu Roxana PSD DA
134. Mocanu Adrian ALDE DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Movilă Petru PMP DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neagu Nicolae PNL DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL DA
154. Olteanu Daniel ALDE DA
155. Oprea Dumitru PNL DA
156. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
157. Oros Nechita-Adrian PNL DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP DA
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
170. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
171. Podașcă Gabriela-Maria - DA
172. Ponta Victor-Viorel - DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR DA
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Mihai Valentin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
179. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
180. Preda Cezar-Florin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
187. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
198. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Simionca Ionuț PMP DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Spânu Ion PSD DA
208. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
209. Stan Viorel PSD DA
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL DA
224. Ștefan Corneliu PSD DA
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
226. Tabugan Ion ALDE DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Teiș Alina PSD DA
229. Terea Ioan PSD DA
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Tripa Florin-Dan PSD DA
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Tudose Mihai PSD DA
237. Turcan Raluca PNL DA
238. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Vasile Daniel Minoritati DA
242. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
243. Vass Levente UDMR DA
244. Velcea Nicolae PSD DA
245. Vexler Silviu Minoritati DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Vîrză Mihăiță PSD DA
248. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
249. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
250. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
251. Vosganian Varujan ALDE DA
252. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zainea Cornel USR DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro