Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 523/2018 pentru instituirea anului 2019 ca Anul Cărții în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:256 124 47 23 16 13 10 15 8
- voturi pentru (DA):256 124 47 23 16 13 10 15 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Banias Mircea Marius - DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Constantin Daniel - DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristache Cătălin PMP DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Ghinea Cristian USR DA
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Gudu Vasile PNL DA
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Hărătău Elena PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela - DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George PNL DA
115. Ioniță Antoneta PNL DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mînzatu Roxana PSD DA
134. Mocanu Adrian ALDE DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Movilă Petru PMP DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neagu Nicolae PNL DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL DA
154. Olteanu Daniel ALDE DA
155. Oprea Dumitru PNL DA
156. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
157. Oros Nechita-Adrian PNL DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP DA
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
170. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
171. Podașcă Gabriela-Maria - DA
172. Ponta Victor-Viorel - DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR DA
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Mihai Valentin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
179. Preda Cezar-Florin PNL DA
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Simionca Ionuț PMP DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Spânu Ion PSD DA
208. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
209. Stan Viorel PSD DA
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL DA
224. Ștefan Corneliu PSD DA
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
226. Tabugan Ion ALDE DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Teiș Alina PSD DA
229. Terea Ioan PSD DA
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Tudose Mihai PSD DA
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
242. Vasile Daniel Minoritati DA
243. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
244. Vass Levente UDMR DA
245. Velcea Nicolae PSD DA
246. Vexler Silviu Minoritati DA
247. Vîlceanu Dan PNL DA
248. Vîrză Mihăiță PSD DA
249. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
250. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
251. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
252. Vosganian Varujan ALDE DA
253. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zainea Cornel USR DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 17:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro