Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 540/2018 pentru modificarea Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:247 123 47 24 15 11 8 12 7
- voturi pentru (DA):168 123 4 - 15 11 3 11 1
- voturi împotrivă (NU):36 - 8 24 - - 2 - 2
- abțineri:42 - 34 - - - 3 1 4
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - Abținere
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL Abținere
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL Abținere
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL Abținere
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP Abținere
53. Constantin Daniel - Abținere
54. Cosma Lavinia-Corina USR NU
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
56. Cristache Cătălin PMP NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL Abținere
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL Abținere
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
71. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
72. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Florea Damian PSD DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati Abținere
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
89. Gheorghe Tinel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL Abținere
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL Abținere
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Hărătău Elena PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR NU
110. Ionescu George PNL Abținere
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL Abținere
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR NU
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Mareș Mara PNL NU
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocanu Adrian ALDE DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
133. Movilă Petru PMP DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
137. Neagu Nicolae PNL Abținere
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
140. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Mihai ALDE DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Olar Corneliu PNL Abținere
147. Oprea Dumitru PNL Abținere
148. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP NU
155. Pau Radu - Adrian PSD DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petcu Toma-Florin ALDE DA
158. Petrea Gabriel PSD DA
159. Petric Octavian PSD DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
162. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
163. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
164. Ponta Victor-Viorel - NU
165. Pop Georgian PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR NU
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Mihai Valentin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
172. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
176. Prună Cristina-Mădălina USR NU
177. Radu Anișoara PSD DA
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Ioan Sorin PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
191. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
192. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
206. Suciu Matei PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL Abținere
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL Abținere
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
217. Tabugan Ion ALDE DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Terea Ioan PSD DA
221. Tîlvăr Angel PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
224. Toma Ilie PSD DA
225. Trăilă Cristina PNL Abținere
226. Tripa Florin-Dan PSD DA
227. Tudor Beatrice PSD DA
228. Tudose Mihai PSD DA
229. Turcan Raluca PNL Abținere
230. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
232. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
233. Varga Glad-Aurel PNL NU
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vass Levente UDMR DA
236. Velcea Nicolae PSD DA
237. Vexler Silviu Minoritati DA
238. Vîlceanu Dan PNL NU
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
241. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
242. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
243. Vosganian Varujan ALDE DA
244. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zainea Cornel USR NU
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro