Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.12.2018 > 17:17 Versiunea pentru printare
Luni, 3 decembrie 2018, ora 17:17

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 613/2018
PL 613/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.85/2018 pentru abrogarea unor dispoziții legale în domeniul investițiilor finanțate din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:143 66 28 20 6 8 2 13
- voturi pentru (DA):61 1 28 20 5 - 2 5
- voturi împotrivă (NU):81 64 - - 1 8 - 8
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR DA
29. Cobuz Maricela PSD NU
30. Cocoș Vasile PSD NU
31. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
32. Cupă Ion ALDE NU
33. Dan Nicușor Daniel USR DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD NU
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
37. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
38. Fădor Angelica PNL DA
39. Florea Oana-Consuela PSD NU
40. Floroiu Ionel PSD NU
41. Furtună Mirela PSD NU
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
43. Gavrilă Camelia PSD NU
44. Găină Mihăiță PSD NU
45. Georgescu Nicolae PSD NU
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gheorghe Tinel PNL DA
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
49. Gherman Dumitru PSD NU
50. Ghilea Găvrilă PNL DA
51. Ghinea Cristian USR DA
52. Gilia Claudia PSD NU
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
54. Hărătău Elena PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Ibram Iusein Minoritati NU
58. Ion Stelian-Cristian USR DA
59. Ioniță Antoneta PNL DA
60. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
61. Jivan Luminița-Maria PSD NU
62. Korodi Attila UDMR DA
63. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
66. Longher Victoria Minoritati NU
67. Lungu Tudorița PNL DA
68. Lupescu Dumitru USR DA
69. Macovei Silviu Nicu PSD NU
70. Manole Petre-Florin PSD NU
71. Marica Petru-Sorin PSD NU
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
74. Mihalescul Dumitru PNL DA
75. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
76. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
78. Neagu Nicolae PNL DA
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nicolicea Eugen PSD NU
81. Nistor Laurențiu PSD NU
82. Niță Mihai ALDE NU
83. Niță Nicu PSD NU
84. Olteanu Daniel ALDE NU
85. Oprea Dumitru PNL DA
86. Oteșanu Daniela PSD NU
87. Palăr Ionel PNL DA
88. Pană Adriana-Doina PSD NU
89. Paraschiv Rodica PSD NU
90. Pașcan Emil-Marius PMP DA
91. Păle Dănuț PSD NU
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
94. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
95. Popa Florin PSD NU
96. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
97. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
98. Presură Alexandra PSD NU
99. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
100. Prună Cristina-Mădălina USR DA
101. Radu Anișoara PSD NU
102. Rădulescu Alexandru PSD NU
103. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
104. Răduț Violeta PSD NU
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
106. Roman Florin-Claudiu PNL DA
107. Rotaru Alexandru PSD NU
108. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
109. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
110. Seres Dénes UDMR NU
111. Simion Lucian-Eduard PSD NU
112. Simionca Ionuț PMP DA
113. Simonis Alfred - Robert PSD NU
114. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
115. Solomon Adrian PSD DA
116. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
117. Stancu Florinel PSD NU
118. Stativă Irinel Ioan PSD NU
119. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
120. Șarapatin Elvira PSD NU
121. Șișcu George PNL DA
122. Șotcan Theodora PSD NU
123. Șovăială Constantin PNL DA
124. Ștefan Ion PNL DA
125. Tabugan Ion ALDE NU
126. Teiș Alina PSD NU
127. Terea Ioan PSD NU
128. Todor Adrian PSD NU
129. Trăilă Cristina PNL DA
130. Tudor Beatrice PSD NU
131. Turcan Raluca PNL DA
132. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
133. Varga Vasile PNL DA
134. Vasile Daniel Minoritati NU
135. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
136. Velcea Nicolae PSD NU
137. Vexler Silviu Minoritati NU
138. Vîrză Mihăiță PSD NU
139. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
140. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
141. Vosganian Varujan ALDE NU
142. Zainea Cornel USR DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro