Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2018 > 16:08 Versiunea pentru printare
Luni, 10 decembrie 2018, ora 16:08

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 74 28 15 1 8 1 6 2
- voturi pentru (DA):116 74 26 - - 8 1 6 1
- voturi împotrivă (NU):16 - 1 15 - - - - -
- abțineri:3 - 1 - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Bejinariu Eugen PSD DA
5. Benga Tudor - Vlad USR NU
6. Bica Dănuț PNL DA
7. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
8. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
9. Bodea Marius PNL DA
10. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
11. Bontea Vlad PSD DA
12. Botez Mihai-Cătălin USR NU
13. Buican Cristian PNL DA
14. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
15. Burciu Cristina PSD DA
16. Calotă Florică Ică ALDE DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
19. Cherecheș Viorica PNL DA
20. Chichirău Cosette-Paula USR NU
21. Chiriac Viorel PSD DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciuhodaru Tudor PSD DA
25. Cîtea Vasile PSD DA
26. Cobuz Maricela PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Cosma Lavinia-Corina USR NU
29. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
30. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
31. Cupșa Ioan PNL DA
32. Dehelean Silviu USR NU
33. Dinu Cristina-Elena PSD DA
34. Fădor Angelica PNL DA
35. Florea Oana-Consuela PSD DA
36. Floroiu Ionel PSD DA
37. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
38. Gavrilă Camelia PSD DA
39. Georgescu Nicolae PSD DA
40. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
41. Gheorghiu Bogdan PNL DA
42. Ghilea Găvrilă PNL DA
43. Gilia Claudia PSD DA
44. Giugea Nicolae PNL DA
45. Goga Octavian PSD DA
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
47. Gudu Vasile PNL DA
48. Hărătău Elena PSD DA
49. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Huncă Mihaela - Abținere
52. Iancu Marius-Ionel PSD DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Ioniță Antoneta PNL DA
55. Iordache Florin PSD DA
56. Itu Cornel PSD DA
57. Lazăr Sorin PSD DA
58. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lupașcu Costel PSD DA
61. Lupescu Dumitru USR NU
62. Macovei Silviu Nicu PSD DA
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
65. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
66. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
67. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
68. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
69. Movilă Petru PMP DA
70. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
71. Neagu Nicolae PNL DA
72. Nicolae Andrei PSD DA
73. Niță Nicu PSD DA
74. Nosa Iuliu PSD DA
75. Olteanu Daniel ALDE DA
76. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
77. Palăr Ionel PNL DA
78. Paraschiv Rodica PSD DA
79. Pau Radu - Adrian PSD DA
80. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
81. Pop Georgian PSD DA
82. Popa Florin PSD DA
83. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
84. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
85. Preda Cezar-Florin PNL DA
86. Presură Alexandra PSD DA
87. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
88. Prună Cristina-Mădălina USR NU
89. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
90. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
91. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
92. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
93. Roman Florin-Claudiu PNL DA
94. Roman Ioan Sorin PSD DA
95. Romanescu Cristinel PNL DA
96. Roșca Lucreția PSD DA
97. Rotaru Alexandru PSD DA
98. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
99. Simion Lucian-Eduard PSD DA
100. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
101. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
102. Stan Viorel PSD DA
103. Stancu Florinel PSD DA
104. Stativă Irinel Ioan PSD DA
105. Stănescu Alexandru PSD DA
106. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
107. Suciu Matei PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
110. Șarapatin Elvira PSD DA
111. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
112. Șișcu George PNL DA
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL DA
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Ștefan Ion PNL DA
117. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
118. Tabugan Ion ALDE DA
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
120. Teiș Alina PSD DA
121. Terea Ioan PSD DA
122. Tîlvăr Angel PSD DA
123. Toma Ilie PSD DA
124. Tripa Florin-Dan PSD DA
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Vasile Daniel Minoritati DA
129. Vasilică Radu Costin PSD DA
130. Velcea Nicolae PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 18:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro