Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:42

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 558/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.71/2018 privind prorogarea termenului de administrare, de către organele fiscale de la nivel județean și al municipiului București, a obligațiilor fiscale datorate de contribuabilii mijlocii, de la data de 1 august 2018 la data de 1 noiembrie 2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 138 - - 19 17 - 14 12
- voturi pentru (DA):177 137 - - - 17 - 14 9
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - - - 2
- abțineri:20 - - - 19 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR Abținere
20. Benedek Zacharie UDMR Abținere
21. Benkő Erika UDMR Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR Abținere
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
65. Farago Petru UDMR Abținere
66. Florea Damian PSD DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
69. Furic Iarco Minoritati DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
74. Găină Mihăiță PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Goga Octavian PSD DA
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
84. Hărătău Elena PSD DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Huncă Mihaela - DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD DA
95. Kelemen Hunor UDMR Abținere
96. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Longher Victoria Minoritati DA
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Mocanu Adrian ALDE DA
111. Mocioalcă Ion PSD DA
112. Mohaci Mihai - DA
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Mihai ALDE DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Olteanu Daniel ALDE DA
124. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Pană Adriana-Doina PSD DA
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Pau Radu - Adrian PSD DA
130. Păle Dănuț PSD DA
131. Petcu Toma-Florin ALDE DA
132. Petrea Gabriel PSD DA
133. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
136. Plumb Rovana PSD DA
137. Podașcă Gabriela-Maria - DA
138. Ponta Victor-Viorel - Abținere
139. Pop Georgian PSD DA
140. Popa Florin PSD DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
143. Presură Alexandra PSD DA
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
146. Rădulescu Alexandru PSD DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Roman Ioan Sorin PSD DA
150. Roșca Lucreția PSD DA
151. Rotaru Alexandru PSD DA
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
154. Sefer Cristian-George PSD DA
155. Seres Dénes UDMR Abținere
156. Simion Lucian-Eduard PSD DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD DA
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Stan Viorel PSD DA
161. Stancu Florinel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
165. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
166. Suciu Matei PSD DA
167. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
168. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
169. Szabó Ödön UDMR Abținere
170. Șarapatin Elvira PSD DA
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
172. Șimon Gheorghe PSD DA
173. Șotcan Theodora PSD DA
174. Șova Lucian PSD DA
175. Ștefan Corneliu PSD DA
176. Tabugan Ion ALDE DA
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
178. Teiș Alina PSD DA
179. Terea Ioan PSD DA
180. Tîlvăr Angel PSD DA
181. Todor Adrian PSD DA
182. Toma Ilie PSD DA
183. Tripa Florin-Dan PSD DA
184. Tudor Beatrice PSD DA
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Tușa Adriana Diana PSD DA
187. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
188. Vasile Daniel Minoritati DA
189. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
190. Vasilică Radu Costin PSD DA
191. Vass Levente UDMR Abținere
192. Velcea Nicolae PSD DA
193. Vișan George-Gabriel PSD DA
194. Vîrză Mihăiță PSD DA
195. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
196. Vosganian Varujan ALDE DA
197. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
198. Weber Mihai PSD DA
199. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 aprilie 2019, 13:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro