Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
10,2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 456/2018 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.27/1996 privind acordarea de facilități persoanelor care domiciliază sau lucrează în unele localități din Munții Apuseni și în Rezervația Biosferei "Delta Dunării"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:205 137 5 - 19 18 - 15 11
- voturi pentru (DA):182 136 5 - 1 18 - 15 7
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - - 1
- abțineri:21 1 - - 17 - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - Abținere
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR Abținere
20. Benedek Zacharie UDMR Abținere
21. Benkő Erika UDMR Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR Abținere
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Farago Petru UDMR Abținere
66. Florea Damian PSD DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilă Camelia PSD DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
75. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
76. Găină Mihăiță PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Gilia Claudia PSD DA
82. Goga Octavian PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gudu Vasile PNL DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Hărătău Elena PSD DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela - DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Iftimie Neculai PSD DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Jivan Luminița-Maria PSD DA
99. Kelemen Hunor UDMR NU
100. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
101. Lazăr Sorin PSD DA
102. Longher Victoria Minoritati DA
103. Lovin Dumitru ALDE DA
104. Lupașcu Costel PSD DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
107. Manole Petre-Florin PSD DA
108. Marica Petru-Sorin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mocanu Adrian ALDE DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohaci Mihai - DA
116. Mușoiu Ștefan PSD DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Neață Eugen PSD DA
119. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Mihai ALDE DA
124. Niță Nicu PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Olar Corneliu PNL DA
127. Olteanu Daniel ALDE DA
128. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Pau Radu - Adrian PSD DA
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petcu Toma-Florin ALDE DA
136. Petrea Gabriel PSD DA
137. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
140. Plumb Rovana PSD DA
141. Podașcă Gabriela-Maria - DA
142. Pop Georgian PSD DA
143. Popa Florin PSD DA
144. Popa Mihai Valentin - DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
147. Presură Alexandra PSD DA
148. Radu Anișoara PSD DA
149. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
150. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
151. Rădulescu Alexandru PSD DA
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
153. Răduț Violeta PSD DA
154. Roșca Lucreția PSD DA
155. Rotaru Alexandru PSD DA
156. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
157. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
158. Sefer Cristian-George PSD DA
159. Seres Dénes UDMR Abținere
160. Simion Lucian-Eduard PSD DA
161. Simonis Alfred - Robert PSD DA
162. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
163. Solomon Adrian PSD DA
164. Stan Viorel PSD DA
165. Stancu Florinel PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Alexandru PSD DA
168. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
169. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
170. Suciu Matei PSD DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
173. Szabó Ödön UDMR Abținere
174. Șarapatin Elvira PSD DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șimon Gheorghe PSD DA
177. Șișcu George PNL DA
178. Șotcan Theodora PSD DA
179. Șova Lucian PSD DA
180. Ștefan Corneliu PSD DA
181. Tabugan Ion ALDE DA
182. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
183. Teiș Alina PSD DA
184. Terea Ioan PSD DA
185. Tîlvăr Angel PSD DA
186. Todor Adrian PSD DA
187. Toma Ilie PSD DA
188. Tripa Florin-Dan PSD DA
189. Tudor Beatrice PSD DA
190. Tudose Mihai PSD DA
191. Tușa Adriana Diana PSD DA
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
195. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
196. Vass Levente UDMR Abținere
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vișan George-Gabriel PSD DA
199. Vîrză Mihăiță PSD DA
200. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
201. Vosganian Varujan ALDE DA
202. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
203. Weber Mihai PSD DA
204. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 februarie 2019, 6:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro