Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
10,3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 539/2018 pentru modificarea și completarea Legii cooperației agricole nr.566/2004
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:194 139 - - 11 18 - 15 11
- voturi pentru (DA):192 139 - - 10 18 - 15 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae - Abținere
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Borza Remus-Adrian - DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciuhodaru Tudor PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Florea Damian PSD DA
59. Florea Oana-Consuela PSD DA
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
68. Găină Mihăiță PSD DA
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
72. Gherman Dumitru PSD DA
73. Gilia Claudia PSD DA
74. Goga Octavian PSD DA
75. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
76. Halici Nicușor PSD DA
77. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
78. Hărătău Elena PSD DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Huncă Mihaela - DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Iftimie Neculai PSD DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Jivan Luminița-Maria PSD DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Longher Victoria Minoritati DA
94. Lovin Dumitru ALDE DA
95. Lupașcu Costel PSD DA
96. Macovei Silviu Nicu PSD DA
97. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
98. Manole Petre-Florin PSD DA
99. Marica Petru-Sorin PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
101. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
102. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
104. Mînzatu Roxana PSD DA
105. Mocanu Adrian ALDE DA
106. Mocioalcă Ion PSD DA
107. Mohaci Mihai - DA
108. Mușoiu Ștefan PSD DA
109. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
112. Nicolae Andrei PSD DA
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Olteanu Daniel ALDE DA
119. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pană Adriana-Doina PSD DA
123. Paraschiv Rodica PSD DA
124. Pau Radu - Adrian PSD DA
125. Păle Dănuț PSD DA
126. Petcu Toma-Florin ALDE DA
127. Petrea Gabriel PSD DA
128. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
130. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
131. Plumb Rovana PSD DA
132. Podașcă Gabriela-Maria - DA
133. Pop Georgian PSD DA
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Mihai Valentin - DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Radu Anișoara PSD DA
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Răduț Violeta PSD DA
144. Roman Ioan Sorin PSD DA
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Rotaru Alexandru PSD DA
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
148. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
149. Sefer Cristian-George PSD DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Stan Viorel PSD DA
156. Stancu Florinel PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stănescu Alexandru PSD DA
159. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
160. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
161. Suciu Matei PSD DA
162. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
163. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
164. Szabó Ödön UDMR DA
165. Șarapatin Elvira PSD DA
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
167. Șimon Gheorghe PSD DA
168. Șotcan Theodora PSD DA
169. Șova Lucian PSD DA
170. Ștefan Corneliu PSD DA
171. Tabugan Ion ALDE DA
172. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
173. Teiș Alina PSD DA
174. Terea Ioan PSD DA
175. Tîlvăr Angel PSD DA
176. Todor Adrian PSD DA
177. Toma Ilie PSD DA
178. Tripa Florin-Dan PSD DA
179. Tudor Beatrice PSD DA
180. Tudose Mihai PSD DA
181. Tușa Adriana Diana PSD DA
182. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
183. Vasile Daniel Minoritati DA
184. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
185. Vasilică Radu Costin PSD DA
186. Velcea Nicolae PSD DA
187. Vișan George-Gabriel PSD DA
188. Vîrză Mihăiță PSD DA
189. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
190. Vosganian Varujan ALDE DA
191. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
192. Weber Mihai PSD DA
193. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 aprilie 2019, 11:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro