Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 567/2018 privind înființarea Consiliului național pentru dezvoltarea resurselor umane din administrația publică
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:199 138 - - 19 18 - 15 9
- voturi pentru (DA):173 137 - - 1 18 - 12 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:25 1 - - 18 - - 3 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR Abținere
19. Benedek Zacharie UDMR Abținere
20. Benkő Erika UDMR Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
63. Farago Petru UDMR Abținere
64. Florea Damian PSD DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furic Iarco Minoritati DA
69. Furtună Mirela PSD DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
71. Gavrilă Camelia PSD DA
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
74. Găină Mihăiță PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Goga Octavian PSD DA
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
84. Hărătău Elena PSD DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Huncă Mihaela - DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Iftimie Neculai PSD DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Intotero Natalia-Elena PSD DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Jivan Luminița-Maria PSD DA
96. Kelemen Hunor UDMR Abținere
97. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Longher Victoria Minoritati DA
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lupașcu Costel PSD DA
102. Macovei Silviu Nicu PSD DA
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
104. Manole Petre-Florin PSD DA
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Mocanu Adrian ALDE DA
112. Mocioalcă Ion PSD Abținere
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Mihai ALDE DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Olteanu Daniel ALDE DA
124. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Pană Adriana-Doina PSD DA
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Pau Radu - Adrian PSD DA
130. Păle Dănuț PSD DA
131. Petcu Toma-Florin ALDE DA
132. Petrea Gabriel PSD DA
133. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
136. Plumb Rovana PSD DA
137. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
138. Pop Georgian PSD DA
139. Popa Florin PSD DA
140. Popa Mihai Valentin - DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
143. Presură Alexandra PSD DA
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
146. Rădulescu Alexandru PSD DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Roman Ioan Sorin PSD DA
150. Roșca Lucreția PSD DA
151. Rotaru Alexandru PSD DA
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
154. Sefer Cristian-George PSD DA
155. Seres Dénes UDMR Abținere
156. Simion Lucian-Eduard PSD DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD DA
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Stan Viorel PSD DA
161. Stancu Florinel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
165. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
166. Suciu Matei PSD DA
167. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
168. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
169. Szabó Ödön UDMR Abținere
170. Șarapatin Elvira PSD DA
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
172. Șimon Gheorghe PSD DA
173. Șotcan Theodora PSD DA
174. Șova Lucian PSD DA
175. Ștefan Corneliu PSD DA
176. Tabugan Ion ALDE DA
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
178. Teiș Alina PSD DA
179. Terea Ioan PSD DA
180. Todor Adrian PSD DA
181. Toma Ilie PSD DA
182. Tripa Florin-Dan PSD DA
183. Tudor Beatrice PSD DA
184. Tudose Mihai PSD DA
185. Tușa Adriana Diana PSD DA
186. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
187. Vasile Daniel Minoritati DA
188. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
189. Vasilică Radu Costin PSD DA
190. Vass Levente UDMR Abținere
191. Velcea Nicolae PSD DA
192. Vișan George-Gabriel PSD DA
193. Vîrză Mihăiță PSD DA
194. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
195. Vosganian Varujan ALDE DA
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 0:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro