Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
17,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 686/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:199 139 - - 19 18 - 13 10
- voturi pentru (DA):193 139 - - 19 18 - 10 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:5 - - - - - - 3 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - Abținere
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Florea Damian PSD DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Floroiu Ionel PSD DA
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
69. Furic Iarco Minoritati DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
79. Gherman Dumitru PSD DA
80. Gilia Claudia PSD DA
81. Goga Octavian PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
83. Halici Nicușor PSD DA
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
85. Hărătău Elena PSD DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Huncă Mihaela - DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Jivan Luminița-Maria PSD DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
99. Lazăr Sorin PSD DA
100. Longher Victoria Minoritati DA
101. Lovin Dumitru ALDE DA
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Manole Petre-Florin PSD DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
111. Mînzatu Roxana PSD DA
112. Mocanu Adrian ALDE DA
113. Mocioalcă Ion PSD DA
114. Mohaci Mihai - DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Mihai ALDE DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olteanu Daniel ALDE DA
126. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
127. Oteșanu Daniela PSD DA
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Pau Radu - Adrian PSD DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petcu Toma-Florin ALDE DA
133. Petrea Gabriel PSD DA
134. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
137. Plumb Rovana PSD DA
138. Podașcă Gabriela-Maria - DA
139. Pop Georgian PSD DA
140. Popa Florin PSD DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
143. Presură Alexandra PSD DA
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
146. Rădulescu Alexandru PSD DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Roman Ioan Sorin PSD DA
150. Roșca Lucreția PSD DA
151. Rotaru Alexandru PSD DA
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
154. Sefer Cristian-George PSD DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Simion Lucian-Eduard PSD DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD DA
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Stan Viorel PSD DA
161. Stancu Florinel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
165. Suciu Matei PSD DA
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șarapatin Elvira PSD DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șimon Gheorghe PSD DA
172. Șotcan Theodora PSD DA
173. Șova Lucian PSD DA
174. Ștefan Corneliu PSD DA
175. Tabugan Ion ALDE DA
176. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
177. Teiș Alina PSD DA
178. Terea Ioan PSD DA
179. Tîlvăr Angel PSD DA
180. Todor Adrian PSD DA
181. Toma Ilie PSD DA
182. Tripa Florin-Dan PSD DA
183. Tudor Beatrice PSD DA
184. Tudose Mihai PSD DA
185. Tușa Adriana Diana PSD DA
186. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
187. Vasile Daniel Minoritati DA
188. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
189. Vasilică Radu Costin PSD DA
190. Vass Levente UDMR DA
191. Velcea Nicolae PSD DA
192. Vișan George-Gabriel PSD DA
193. Vîrză Mihăiță PSD DA
194. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
195. Vosganian Varujan ALDE DA
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 aprilie 2019, 18:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro