Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
17,2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 415/2018 privind organizarea și funcționarea Institutului Român pentru Drepturile Omului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:197 137 - - 18 16 - 15 11
- voturi pentru (DA):191 136 - - 16 16 - 14 9
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:5 - - - 2 - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Csoma Botond UDMR Abținere
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Florea Damian PSD DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furic Iarco Minoritati DA
69. Furtună Mirela PSD DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilă Camelia PSD DA
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
74. Găină Mihăiță PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Goga Octavian PSD DA
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Huncă Mihaela - DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Longher Victoria Minoritati DA
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Mocanu Adrian ALDE DA
111. Mocioalcă Ion PSD DA
112. Mohaci Mihai - DA
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Mihai ALDE DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
126. Pană Adriana-Doina PSD DA
127. Paraschiv Rodica PSD DA
128. Pau Radu - Adrian PSD DA
129. Păle Dănuț PSD DA
130. Petcu Toma-Florin ALDE DA
131. Petrea Gabriel PSD DA
132. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
133. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
134. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
135. Plumb Rovana PSD DA
136. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
137. Pop Georgian PSD DA
138. Popa Florin PSD DA
139. Popa Mihai Valentin - DA
140. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
141. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
142. Presură Alexandra PSD DA
143. Radu Anișoara PSD DA
144. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Roman Ioan Sorin PSD DA
149. Roșca Lucreția PSD DA
150. Rotaru Alexandru PSD DA
151. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
152. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
153. Sefer Cristian-George PSD DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
158. Solomon Adrian PSD DA
159. Stan Viorel PSD DA
160. Stancu Florinel PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Stănescu Alexandru PSD DA
163. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
164. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
165. Suciu Matei PSD DA
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
168. Șarapatin Elvira PSD DA
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
170. Șimon Gheorghe PSD DA
171. Șotcan Theodora PSD DA
172. Șova Lucian PSD DA
173. Ștefan Corneliu PSD DA
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
175. Teiș Alina PSD DA
176. Terea Ioan PSD DA
177. Tîlvăr Angel PSD DA
178. Todor Adrian PSD DA
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tripa Florin-Dan PSD DA
181. Tudor Beatrice PSD DA
182. Tudose Mihai PSD DA
183. Tușa Adriana Diana PSD DA
184. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
185. Vasile Daniel Minoritati DA
186. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
187. Vasilică Radu Costin PSD NU
188. Vass Levente UDMR DA
189. Velcea Nicolae PSD DA
190. Vișan George-Gabriel PSD DA
191. Vîrză Mihăiță PSD DA
192. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
193. Vosganian Varujan ALDE DA
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
195. Weber Mihai PSD DA
196. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 19:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro