Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 655/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.84/2018 pentru completarea unor acte normative din domeniul construcțiilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:202 139 - - 19 18 - 15 11
- voturi pentru (DA):202 139 - - 19 18 - 15 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Florea Damian PSD DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Floroiu Ionel PSD DA
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
69. Furic Iarco Minoritati DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Gherman Dumitru PSD DA
80. Gilia Claudia PSD DA
81. Goga Octavian PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Halici Nicușor PSD DA
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
85. Hărătău Elena PSD DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Huncă Mihaela - DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Jivan Luminița-Maria PSD DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
99. Lazăr Sorin PSD DA
100. Longher Victoria Minoritati DA
101. Lovin Dumitru ALDE DA
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Manole Petre-Florin PSD DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
111. Mînzatu Roxana PSD DA
112. Mocanu Adrian ALDE DA
113. Mocioalcă Ion PSD DA
114. Mohaci Mihai - DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Mihai ALDE DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olteanu Daniel ALDE DA
126. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
127. Oteșanu Daniela PSD DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati DA
129. Pană Adriana-Doina PSD DA
130. Paraschiv Rodica PSD DA
131. Pau Radu - Adrian PSD DA
132. Păle Dănuț PSD DA
133. Petcu Toma-Florin ALDE DA
134. Petrea Gabriel PSD DA
135. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
138. Plumb Rovana PSD DA
139. Podașcă Gabriela-Maria - DA
140. Pop Georgian PSD DA
141. Popa Florin PSD DA
142. Popa Mihai Valentin - DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
145. Presură Alexandra PSD DA
146. Radu Anișoara PSD DA
147. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Răduț Violeta PSD DA
151. Roman Ioan Sorin PSD DA
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Alexandru PSD DA
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
155. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
156. Sefer Cristian-George PSD DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simion Lucian-Eduard PSD DA
159. Simonis Alfred - Robert PSD DA
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
161. Solomon Adrian PSD DA
162. Stan Viorel PSD DA
163. Stancu Florinel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru PSD DA
166. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
167. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
168. Suciu Matei PSD DA
169. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
170. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șarapatin Elvira PSD DA
173. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
174. Șimon Gheorghe PSD DA
175. Șotcan Theodora PSD DA
176. Șova Lucian PSD DA
177. Ștefan Corneliu PSD DA
178. Tabugan Ion ALDE DA
179. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
180. Teiș Alina PSD DA
181. Terea Ioan PSD DA
182. Tîlvăr Angel PSD DA
183. Todor Adrian PSD DA
184. Toma Ilie PSD DA
185. Tripa Florin-Dan PSD DA
186. Tudor Beatrice PSD DA
187. Tudose Mihai PSD DA
188. Tușa Adriana Diana PSD DA
189. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
190. Vasile Daniel Minoritati DA
191. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
192. Vasilică Radu Costin PSD DA
193. Vass Levente UDMR DA
194. Velcea Nicolae PSD DA
195. Vișan George-Gabriel PSD DA
196. Vîrză Mihăiță PSD DA
197. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
198. Vosganian Varujan ALDE DA
199. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
200. Weber Mihai PSD DA
201. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 4:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro