Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 599/2018 pentru instituirea Zilei limbii romani
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:194 133 - - 19 18 1 15 8
- voturi pentru (DA):190 130 - - 19 18 1 15 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae - DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Farago Petru UDMR DA
63. Florea Damian PSD DA
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Furic Iarco Minoritati DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilă Camelia PSD DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
72. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
73. Găină Mihăiță PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Gilia Claudia PSD DA
79. Goga Octavian PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
81. Halici Nicușor PSD DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
83. Hărătău Elena PSD DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Huncă Mihaela - DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Longher Victoria Minoritati DA
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Mînzatu Roxana PSD DA
109. Mocanu Adrian ALDE DA
110. Mocioalcă Ion PSD DA
111. Mohaci Mihai - DA
112. Mușoiu Ștefan PSD DA
113. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
116. Nicolae Andrei PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Mihai ALDE DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Olteanu Daniel ALDE DA
123. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
124. Pambuccian Varujan Minoritati DA
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Paraschiv Rodica PSD DA
127. Pau Radu - Adrian PSD DA
128. Păle Dănuț PSD DA
129. Petcu Toma-Florin ALDE DA
130. Petrea Gabriel PSD DA
131. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
133. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
134. Plumb Rovana PSD DA
135. Podașcă Gabriela-Maria - DA
136. Pop Georgian PSD DA
137. Popa Florin PSD DA
138. Popa Mihai Valentin - DA
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
140. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
143. Rădulescu Alexandru PSD DA
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
145. Răduț Violeta PSD DA
146. Roman Ioan Sorin PSD DA
147. Roșca Lucreția PSD DA
148. Rotaru Alexandru PSD DA
149. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
150. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
151. Sefer Cristian-George PSD DA
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Simion Lucian-Eduard PSD DA
154. Simonis Alfred - Robert PSD DA
155. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
156. Solomon Adrian PSD DA
157. Stan Viorel PSD DA
158. Stancu Florinel PSD DA
159. Stativă Irinel Ioan PSD DA
160. Stănescu Alexandru PSD DA
161. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
162. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
163. Suciu Matei PSD DA
164. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
165. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
166. Szabó Ödön UDMR DA
167. Șarapatin Elvira PSD DA
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
169. Șimon Gheorghe PSD DA
170. Șotcan Theodora PSD DA
171. Șova Lucian PSD DA
172. Ștefan Corneliu PSD DA
173. Tabugan Ion ALDE DA
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
175. Teiș Alina PSD DA
176. Terea Ioan PSD DA
177. Tîlvăr Angel PSD DA
178. Todor Adrian PSD DA
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tripa Florin-Dan PSD DA
181. Tudor Beatrice PSD DA
182. Tudose Mihai PSD DA
183. Tușa Adriana Diana PSD DA
184. Vasile Daniel Minoritati DA
185. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
186. Vasilică Radu Costin PSD -
187. Vass Levente UDMR DA
188. Velcea Nicolae PSD DA
189. Vișan George-Gabriel PSD Abținere
190. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
191. Vosganian Varujan ALDE DA
192. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
193. Weber Mihai PSD DA
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 18:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro